Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2020-aisiais metais Covid-19 įnešė chaoso visose srityse – automobilių sporte taip pat. Štai dar balandžio mėnesį Ispanijoje turėjęs prasidėti septintasis Pasaulio ralio kroso čempionatas startavo tik rugpjūčio 22 dieną ir tai įvyko Švedijoje.

2020-aisiais metais Covid-19 įnešė chaoso visose srityse – automobilių sporte taip pat. Štai dar balandžio mėnesį Ispanijoje turėjęs prasidėti septintasis Pasaulio ralio kroso čempionatas startavo tik rugpjūčio 22 dieną ir tai įvyko Švedijoje.

REKLAMA

Ne gana to, visi šių metų etapai vyks tik Europoje, o kelis savaitgalius iš eilės jų bus net po du: vienas - šeštadienį, kitas – sekmadienį.

Taigi pirmasis etapas įvyko rugpjūčio 22 dieną Švedijoje, Holjes trasoje. O antrasis – toje pačioje trasoje rugpjūčio 23 dieną.

Tokia pati etapų tvarka numatyta tiek Suomijoje, tiek Latvijoje, kas reiškia, kad per tris savaitgalius bus įveikti net 6 etapai. Vėliau lauks dar keturi etapai, tačiau jau skirtingose šalyse: Belgijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje.

Vienintelė Pasaulio ralio kroso čempionate dalyvaujanti komanda iš Lietuvos „ESmotorsport-Eigesta WRX Team“, kuriai šių metų planus taip pat stipriai pakoregavo koronavirusas, sezoną pradės Latvijoje, kur rugsėjo 19-20 dienomis „Bikernieki“ trasoje, Rygoje, bus surengti 5 ir 6 etapai. Prieš sugrįžimą į Pasaulio ralio kroso trasas komanda dar turės testus.

REKLAMA

Prieš šį sezoną 600 aklio galių generuojantis, keturiais ratais varomas ir greičiau nei per 2 sekundes iki 100 km/val. įsibėgėjantis „Škoda Fabia WRX Evo“ bolidas 2020 metų sezonui buvo tobulinamas ir ruošiamas Lietuvoje. Patobulėjo jis tiek išore, tiek techniniais sprendimais, kurie slepiasi po kėbulu.

Šiemet prie patobulinto komandos lenktynių automobilio „Škoda Fabia WRX Evo“ vairo sės Europos ralio kroso čempionas latvis Reinis Nitišs.

„Jau seniai pastebėjau Reinį kaip vairuotoją ir norėjau su juo pradėti bendradarbiavimą. Ir štai dabar jis yra mūsų komandos pilotas“, - džiaugėsi „ESmotorsport-Eigesta WRX Team“ komandos įkūrėjas Ernestas Staponkus.

REKLAMA
REKLAMA

„Braliukas“

Reinis Nitišs Pasaulio ralio kroso čempionate debiutavo 2014 metais ir debiutinio čempionato galutinėje įskaitoje užėmė trečią vietą. Aktyviai „World RX“ čempionatuose jis lenktyniavo iki 2017 metų.

2019 metų Pasaulio ralio kroso čempionate R. Nitišs startavo trijuose etapuose. Abu Dabyje jis buvo 11-as, Švedijoje lipo ant podiumo, užėmęs trečią vietą, o Latvijoje finišavo aštuntas.

2020 metais vėl matysime jį čia – prie lietuviškos komandos vairo.

„Labai džiaugiuosi galėdamas būti „ESmotorsport“ komandos projekto dalimi. Manau, kad visi žino, jog labai myliu ralį krosą, todėl džiugu, kad galėsiu sugrįžti į 600 AG turintį „World RX“ superautomobilį. Ypač smagu, tai padaryti bus būtent namų lenktynėse, Latvijoje.

Žinau, kad komanda stipriai ir daug dirbo ruošdama automobilį šiam sezonui ir dabar man tik parodyti jo potencialą realiomis lenktynių sąlygomis. Žinoma, visos komandos daug dirbo per šią ilgą pertrauką, todėl mūsų tikslas pažiūrėti, kur mes esame geriausiųjų tarpe“, - kalbėjo komandos lenktynininkas Reinis Nitišs.

REKLAMA
REKLAMA

Beje,, šiemet R. Nitišs su „Ford Fiesta R2“ automobiliu pradėjo dalyvauti ir ralio varžybose. Ralio fanai jį galėjo matyti „Samsonas Rally Rokiškis 2020“ metu.

2020 metų kalendorius

2020 metų Pasaulio ralio kroso čempionatą sudarys 10 etapų. Pirmi du jų jau vyko rugpjūčio 22-23 dienomis Švedijoje.

Čempionato kalendorius:

1. Rugpjūčio 22 d. – Švedija

2. Rugpjūčio 23 d. – Švedija

3. Rugpjūčio 29 d. – Suomija

4. Rugpjūčio 30 d. – Suomija

5. Rugsėjo 19 d. – Latvija

6. Rugsėjo 20 d. – Latvija

7. Spalio 3-4 d. – Belgija

8. Spalio 10-11 d. – Portugalija

9. Spalio 17-18 d. – Ispanija

10. Gruodžio 12-13 d. – Vokietija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų