Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) prasidėjusiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione puikias rungtynes sužaidė Latvijos rinktinė, kuri B grupėje tik po atkaklios kovos ir klaidos susitikimo pabaigoje 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) nusileido praėjusių metų vicečempionams Suomijos ledo ritulininkams.

Rudolfs Balcers (8:52) jau devintą susitikimo minutę įvarčiu greitoje atakoje išvedė latvius į priekį, kurie pirmavo iki pat antrojo kėlinio vidurio, kol Sakari Manninenas (30:52) išlygino rezultatą.

Lygus rezultatas išsilaikė iki pat susitikimo pabaigos. Likus žaisti 2 min. 42 sek. taisykles pažeidė latvis Mikaelis Granlundas ir suomiai įgavo vieno žaidėjo pranašumą. Vos tik pasodinus vieną Latvijos žaidėją ant nubaustųjų žaidėjų suolelio ir suomiams laimėjus išmetimą prie latvių vartų, Mikaelis Granlundas (57:08) metimu iš vidutinio atstumo nuginklavo Latvijos rinktinės vartininką Elvį Merlikinsą.

Latviai likus žaisti 1 min. 29 sek. vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai nepadėjo ir turėjo pripažinti suomių pranašumą

Latvijos rinktinė pralaimėjo pirmąsias dvejas čempionato rungtynes, o trečiosios jų laukia gegužės 16-ą dieną prieš Norvegiją. Tuo tarpu Suomija tą pačią dieną kovos prieš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) komandą.

A grupėje pirmą pergalę čempionate iškovojo Vokietijos rinktinė, kuri 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) palaužė Slovakijos rinktinę ir atsitiesė po pralaimėjimo Kanadai. Vokietija persvarą susikrovė antrame kėlinyje, kai per penkias minutes įvarčius pelnė Matthiasas Plachta (21:34) ir Leonhardas Pfoderlas (26:41).

Nepaisant dviejų greitai praleistų įvarčių, slovakai nepasidavė ir Kristianas Pospisilas (31:15) sumažino deficitą iki minimumo – 1:2. Likus žiasti 2 min. slovakai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai jų neišgelbėjo ir rezultatas liko nepakitęs.

Slovakijos rinktinė gegužės 16-ą dieną susikaus su Kanada, tuo tarpu Vokietija tą pačią dieną susitiks su Prancūzija. Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę nukris paskutinės grupių komandos bei kitais metais rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę.

2021 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Kanada, antrą vietą užėmė Suomija, o trečia liko JAV rinktinė. Kanadiečiai yra pasaulio čempionatų rekordininkai ir savo sąskaitoje turi jau 27 aukso medalius, 15 sidabro ir 9 bronzas – viso 51 medalį.