Italijoje penktadienį tęsėsi svarbiausios šio sezono biatlono varžybos – pasaulio čempionatas. Antrasis medalių komplektas buvo išdalintas moterų 7,5 km sprinte.

Pergalę šventė 29-erių metų norvegė Marte Olsbu Roeiseland. Ji užsidirbo 1 baudos ratą, bet distanciją įveikė greičiausiai – per 21 min. 13.1 sek. Norvegė laimėjo 6-ą pasaulio čempionatų aukso medalį, tačiau visus ankstesnius apdovanojimus susirinko estafetės lenktynėse.

Sidabru džiaugėsi be klaidų šaudžiusi amerikietė Susan Dunklee, kuri atsiliko tik 6.8 sek. Bronza nustebino čekė Lucie Charvatova (+21.3 sek., 1 baudos ratas). Ji iki šiol neturėjo nei pasaulio čempionato, nei pasaulio taurės etapų medalių.

Sėkmingai pasirodė lietuvė Natalija Kočergina. Ji užsidirbo 2 baudos ratus, bet lyderei pralaimėjo tik 1 min. 26.6 sek. ir užėmė 34-ą vietą. Tai geriausias lietuvės rezultatas šiame sezone. N.Kočergina ne tik pateko į persekiojimo lenktynes, bet ir pelnė 7 įskaitinius pasaulio taurės reitingo taškus. Tai pirmieji lietuvės taškai šiame sezone.

Kitos dvi lietuvės į 60-uką nepateko, todėl nedalyvaus persekiojimo lenktynėse. Gabrielė Leščinskaitė finišavo 69-a (+2:33.2, 2), o Ana Jesipionok buvo 97-a (+5:25.8, 1). Iš viso finišavo 101 sportininkė.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje į pirmą vietą pakilo italė Dorothea Wierer (545 tšk.), aplenkusi norvegę Tiril Eckhoff (524), kuri sprinte buvo vos 59-a. Trečia liko švedė Hanna Oeberg (479). N.Kočergina (7) klasifikuota 84-a.

Šeštadienį pasaulio čempionate vyks vyrų 10 km sprinto lenktynės.