Pasaulį pravirkdžiusio Erikseno istorija: intrigų nesuplėšyta šeima ir startas Amsterdame

2021 m. birželio 12 d. galimai baigėsi dano Christiano Erikseno profesionalaus futbolininko karjera. Širdies priepuolį patyręs atletas sukniubo aikštėje rungtynėse prieš Suomiją, o milijonai aistruolių puolė į ašaras – viskas galėjo baigtis labai tragiškai.

6

Ch. Eriksenas yra tikra Danijos futbolo žvaigždė. Ne vieną garsų klubą atstovavęs ir savo piką pasiekęs 29-erių saugas šiame Europos futbolo čempionate turėjo būti tiek emocinis, tiek žaidimo lyderis.

Net baisiausiame sapne neįvyksiąs įvykis ištiko Ch. Erikseną tą vakarą Kopenhagos „Parken“ stadione. Prie savų sirgalių žaidėjas neteko samonės.

Komandos draugai verkė, stojo ratu. Žmona veržėsi į aikštę, tačiau ją ramino komandos draugai Kasperas Schmeichelis ir Simonas Kjaeras. Suomiai skandavo „Christian“, danai atsišaukė „Eriksen“. Visa laimė, kad medikai išgelbėjo futbolininką, o šokiruoti danai ir suomiai tesė rungtynes.

Visi šie įvykiai liudijo, kad gyvenimas visada liks svarbiau nei sportas. Tą vakarą pasaulis atidavė pagarbą nelaimę patyrusiam futbolininkui. Portalas tv3.lt supažindina su Ch. Erikseno futbolininko karjeros momentais ir šeima.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Per futbolo rungtynes sutriko Danijos futbolininko Christiano Erikseno sveikata

Šeima ir absurdiškas skandalas

Danija 1992-aisiais šokiravo Europą, kai laimėjo Senojo žemyno čempionatą. Netikėtą sėkmę šalis tikėjosi pakartoti šiemet, tačiau, panašu, tai teks daryti be lyderio Ch. Erikseno.

Šalia šoninės linijos jį visada palaiko žmona Sabrina Kvist Jensen. Pora jau yra kartų beveik devynerius metus, tačiau tuoktis vis dar nesiryžta. Vis dažniau tėtį stadione turėjo išvysti ir trečiąjį gimtadienį atšventęs sūnus Alfredas.

Ch. Eriksenas atstovavo „Tottenham“ 2013-2020 metais. Būtent Londone ir formavosi futbolininko šeima. Prieš kelerius metus jis pripažino, kad prisitaikyti prie gyvenimo kaip Londono „Premier“ lygos žaidėjui buvo sunku abiem.

„Turėjau išmokti susitvarkyti fiziškai ir protiškai, bet aš galiu susitvarkyti su spaudimu ir reikalavimais, nes savo darbui atiduodu septynias dienas per savaitę, – „The Sun“ cituojamas Ch. Eriksenas. – Tai labai sunku mano merginai. Žinoma, norėčiau su ja ir draugais išeiti į miestą, bet tai labai sunku žaidžiant Anglijoje.“

REKLAMA

2016 m. futbolininkas pasirašė naują ilgalaikę sutartį su „Spurs“ ir metė nemenką pinigų sumą dvarui Hampstede, kur penkių kambarių namas kainuoja nuo 7 iki 28 mln. svarų. Būtent iš ten jis mėgdavo dalintis nuotraukomis su drauge Sabrina.

Dar prieš tapdami tėvais, pora vengė raudonų kilimų ir blizgančių vakarėlių. Daug laiko jie leido su savo artimiausiais draugais – kitu „Tottenham“ žaidėju Harry Kane'u ir jo žmona Katie Woodland. „Tottenham“ puolėjas H. Kane'as paėmė danų žaidėją po savo sparnu, kai tik jis prisijungė prie klubo, o Sabrina ir Katie labai greitai tapo artimomis draugėmis.

Poros dar labiau suartėjo per nėštumą – Katie pagimdė dukrą Ivy praėjus vos keturiems mėnesiams po Alfredo gimimo ir jie reguliariai susitikdavo į pasimatymus su kūdikiais.

Šios tikros meilės kelias klojosi sklandžiai, kol išlindo apgaulės gandai. Tviteryje pasirodė melaginga informacija: „Pranešama, kad Ch. Erikseno žmona buvo užfiksuota užmezgusi romaną su partnerio komandos draugu Janu Vertonghenu“.

Tačiau Christianas stovėjo šalia savo merginos ir atsakė „Mėšlas“. Taip pat tvirtinta, kad „Spurs“ rūbinėje žaidėjai mosikavosi kumščiais, pridedant Jano Vertongheno nuotraukas, kuriose buvo matoma mėlyne ties paakiu.

Vis tik gandai iširo nė neprasidėję rutuliotis, o Ch. Eriksenas parodė didžiulę ištikimybę mylimam žmogui.

Futbolininko karjeros pradžia – Olandijos talentų kalvėje

Savo tobulėjimo kelią Ch. Eriksenas pradėjo gimtinėje, Danijoje, Middelfarto mieste. Vos trejerių į vietinės komandos futbolo akademiją patekęs danas sekė savo tėvo pėdomis – čia Thomas Eriksenas buvo vienu iš trenerių.

Dešimtmetį namuose tobulėjęs Ch. Eriksenas vėliau persikėlė į Odensės jaunimo komandą. Čia danas sulaukė jau ir Europos grandų dėmesio, būdamas dar vos 15-16 metų. Dėmesį rodė tokie klubai kaip „Barcelona“, „Real“, „Man Utd“, tačiau tobulėti jis pasirinko įspūdingu išleidžiamų talentų kiekiu pasižyminčią Amsterdamo „Ajax“ organizaciją.

REKLAMA

„Mes turime daug gerų vaikų, bet nieko panašaus į Christianą. Kai jis buvo mažas, visi matė, kad jis – ypatingas, – apie savo auklėtinį „The Guardian“ atsiliepė Middelfarto klubo prezidentas Clausas Hansenas. – Negana to, jis buvo vaikinas, kuris rūpinosi visais kitais. Jis buvo geriausias žaidėjas nuo pat pradžių, bet niekada to nepasakė. Christianas buvo ir tebėra geras berniukas – malonus, mandagus, draugiškas.“

Odensėje užsimezgė ir bičiulystė su iš to pačio miesto kilusiu Rasmusu Falku. Jis atstovauja „Kobenhavn“ klubą.

Tonny Hermansenas, dabartinis Odensės akademijos vadovas ir buvęs Ch. Erikseno treneris, prisiminė „Middelfart Under-12“ ir jų varžovų „TPI“ rungtynes, kuriose pastarieji kėlinį laimėjo 4:0. Per 20 minučių Christiano ir Rasmuso duetas sugebėjo padaryti rezultatą 8:4. „Kristianas ir Rasmusas tiesiog gaudavo kamuolį, žaidė tarpusavyje, mušė įvarčius, paėmė kamuolį ir vėl pradėjo iš naujo“ – „The Guardian“ sakė jis. – Jie įvykdė visus tikslus. Jei paklaustumėte tuo metu žaidusių vaikinų, jie vis dar prisimena.“

Vėliau sekė tobulėjimas Amstardame, kuriame į pirmąją komandą prasimušti pavyko 2010-ųjų sausį. Keletą solidžių rungtynių sužaidęs saugas įsitvirtino vadinamojo „dešimtojo numerio“ pozicijoje. Vėliau komandos treneris Martinas Jolas jį net lygino su tokiomis legendomis kaip Wesley Sneijderis, Rafaelis van der Vaartas ir Danijos legenda Michaelis Laudrupas.

2009-aisiais jo rungtynes jaunimo komandoje stebėjo tuometis Danijos rinktinės vairininkas Mortenas Olsenas.

„Po penkių minučių žiūrėjimo jau galėjau eiti namo, – sakė jis „The Guardian“. – Jis žaidė prieš labai fiziškai stiprią komandą, tačiau technika, mentalitetas, viskas buvo akivaizdu iškart. Nuo pat pradžių jis buvo tai, ką aš vadinu „wow“ futbolininku.“

Iki kito kovo Ch. Eriksenas buvo M. Olseno komandoje, po trijų mėnesių jis bus jauniausias pasaulio čempionato žaidėjas Pietų Afrikoje, pasirodęs prieš Nyderlandus ir Japoniją. Tiesa, gražiame kelyje buvo ir kritikos. Nuo pat Odensės laikų, Ch. Eriksenas buvo pliekiamas už per mažą emocingumą, ugnį.

REKLAMA

„Tottenham“ era

„Ajax“ užsirekomendavęs Ch. Eriksenas gavo pasiūlymą iš „Tottenham“, kuriame savo žaidimą pakėlė į visai kitą lygį. Tiesa, komandos statusas jau reikalavo ir atitinkamų rezultatų.

„Tottenham“ iki šiol yra kitų Anglijos didžiojo šešeto ekipų pajuoka, nes per eilę metų nesugebėjo iškovoti titulų. Anglijoje vis klumpama ties europinėmis pozicijomis, kartą pavyko nusigauti iki Čempionų lygos finalo. Vis tik pasiekti rezultatai yra tikrai neblogi, nes „Tottenham“ ne visada buvo įsivaizduojama, kaip Čempionų lygos kalibro komanda.

Neišvengiama to dalimi tapo Ch. Eriksenas, kuris buvo būtent tas žmogus, kuris padėjo ir H. Kane'ui mušti begalę įvarčių. 2017-aisiais „Sky Sports“ net kėlė klausimą – ar Ch. Eriksenas yra geriausias „Premier“ lygos kūrėjas? Per aštuonis sezonus Londone danas išskirstė net 67 rezultatyvius perdavimus.

Per savo karjerą Londono klube pavyko kartą nusigauti iki „League Cup“, Čempionų lygos finalų, kartą finišuoti antram „Premier“ lygoje. 2018-aisiais danas buvo išrinktas į simbolinę sezono vienuolikę, kartu su komandos draugais H. Kane'u ir J. Vertonghenu.

2020-aisiais baiginėjosi Ch. Erikseno ir „Tottenham“ sutartis, pats žaidėjas nerodė noro jį pratęsti. Juolab ir Jose Mourinho schemose futbolininkas nebuvo svarbus.

Ch. Eriksenas sakė „BBC Sport“: „Negalėčiau sakyti, kad mane paveikė besibaigiantis kontraktas. Anglijoje, kai sutartis yra trumpesnė, atrodo, kad turite išvykti dabar. Tu jau esi išvykęs. Galų gale aš sužaidžiau apie 30 mačų, kurie buvo tarsi atsisveikinimo. Tai buvo tarsi „tai gali būti paskutinės jo rungtynės“, „tai gali būti jo paskutinės jo rungtynės“. Jos vis riedėjo. Savo galvoje buvau pasirengęs išbandyti kažką naujo, bet neatsiradus pasiūlymų, vis tiek buvau pasirengęs žaisti. Šia prasme nebuvau kitoks žaidėjas. Tačiau neturėjau pastovios vietos sudėtyje.“

Ko gero, liūdniausia akimirka jam ir „Tottenham“ buvo Čempionų lygos kelionė iki finalo. Viskas klojosi kaip pasakoje – laimėtos paskutinių sekundžių dramos prieš „Man City“, „Ajax“. Tačiau tą sezoną niekas negalėjo sustabdyti įspūdingo „Liverpool“ šturmo.

REKLAMA

Dabar Ch. Eriksenas rungtyniauja Milano „Inter“ klube ir jau spėjo pasidžiaugti pirmuoju titulu nuo pat „Ajax“ laikų. „Inter“ sugebėjo nukarūnuoti „Juventus“ ir laimėti „Serie A“, o danas savo pašonėje turi kitą labai pavojingą puolėją Romelu Lukaku. Be to, belgas „Euro 2020“ pasižymėjo prieš rusus ir į kameras siuntė žinutę savo komandos draugui: „Chrisai, myliu tave.“

Ketverių su puse metų kontraktą su Milano klubu pasirašęs danas juodai mėlynos aprangos gali ir nebeapsivilkti. Spėlionėmis dėl sugrįžimo į aikštę užsiimti neverta, nes žmogaus sveikata yra prioritetas. Savo karjera Ch. Eriksenas jau pradžiugino danus, o aukščiausioje scenoje pabuvoti teko irgi ne kartą.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-06-14 12:04:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
situacija tragiška tačiau sunkiai suvokiama kai su moterimi gyvena 9 metus turi 3 metų vaiką o tuoktis nesiryžta.... Santuoka baisus dalykas ar kaip?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų