Gražus mūšis neutraliems žiūrovams ir nervų karas sirgaliams – taip galima apibūdinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mačą Panevėžyje.

Čia „Lietkabelis“ (12/6) Kyle’o Vinaleso įspūdingo metimo dėka išplėšė pratęsimą ir jame 108:105 (24:26, 23:24, 24:21, 25:24, 13:10) pražudė „Šiaulius“ (5/13).

Rungtynių herojumi tapo K.Vinalesas, pataikęs metimą jau su ketvirto kėlinio sirena ir išplėšęs papildomas 5 minutes. Per pratęsimą „Lietkabelis“ kontroliavo situaciją ir atsilaikė prieš šiauliečius.

Iš viso K.Vinaleso sąskaitoje – 32 taškai, 5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 35 naudingumo balai. Jam tai ir rezultatyviausios, ir efektyviausios „Betsafe-LKL“ rungtynės.

Pirmą tarpusavio mačą namuose „Lietkabelis“ laimėjo net 101:76, surengęs rezultatyviausią sezono pasirodymą.

Panevėžio komanda tik pirmosiomis minutėmis pasidžiaugė pranašumu – vėliau situacijos kontrolę perimti siekė „Šiauliai“. Mindaugas Lukauskis žaidė solidžiai, nepaisant amžiaus, o su komandos draugų pagalba svečiai pirmavo 36:31. Tiesa, greitai rezultatas apsilygino (38:38), o vėliau situacija vis kartodavosi: šiauliečiams pabandžius pabėgti, panevėžiečiai vis eliminuodavo skirtumą.

Drama tęsėsi ir toliau, o Panevėžio klubas po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį tik ketvirtame kėlinyje. Džordže Gagičius ir Gytis Masiulis skirtumą mažino iki minimalaus (79:80), o K.Vinalesas išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 82:80. Tiesa, viską nubraukė Elvaras Fridrikssonas ir Martynas Varnas – „Šiauliai“ vėl pirmavo – 91:89.

„Lietkabelis“ proga nepasinaudojo, o E.Fridrikssonas savo metimu kone tvirtino pergalę šiauliečiams – 93:89. Vis tik Vytenis Lipkevičius šovė iš toli, liko vos 15 sekundžių, M.Lukauskis sumetė baudas, o K.Vinalesui tyčia prametus antrą baudos metimą, dar liko 4 sekundės – 93:95. To užteko – su sirena pataikęs K.Vinalesas išplėšė pratęsimą, kuriame situaciją kontroliavo šeimininkai, tiesa, „Šiauliai“ galiausiai ėmė naudotis progomis.

Kasparas Bėrzinis skirtumą mažino iki minimalaus (105:106), bet kai liko 11 sekundžių K.Vinalesas pridėjo baudas, o „Šiaulių“ paskutinė ataka tiksli nebuvo.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 32 (9/18 dvit., 3/7 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 35 n.b.), Gytis Masiulis 23 (3/9 trit., 5 atk. kam.), Margiris Normantas 14 (3/4 trit., 6 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius 11 (3/7 trit., 7 atk. kam.), Paulius Valinskas 10.

„Šiauliai“: Kasparas Bėrzinis 25, Elvaras Fridrikssonas 21 (5/5 dvit., 8 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis (6 rez. perd., 25 n.b.) ir Andy Van Vlietas (7 atk. kam.) – po 16, Martynas Varnas 15 (1/6 trit., 8 atk. kam.).