Olimpinių žaidynių plento dviračių lenktynėse – į alžyrietį nutaikyta rasistinė frazė

Trečiadienį Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse vyko vyrų atskiro starto plento dviračių lenktynės, kurias paženklino rasizmo skandalas.

19-ą vietą užėmęs vokietis Nikias Arndtas trasoje sulaukė raginimų iš šalies dviračių sporto sąjungos sporto direktoriaus Patricko Mosterio. Šis skubo dviratininką trasoje vytis Alžyro bei Eritrėjos dviratininkus. Pastaruosius jis apibūdino rasistiniu žodžiu.

„Pagauk tuos kupranugarių jodinėtojus“, – rėkė P.Mosteris.

Po lenktynių Vokietijos olimpinis komitetas patikino, kad pradės tyrimą dėl P.Mosterio elgesio, kuriam gresia rimtos sankcijos. Pats sporto direktorius dėl savo žodžių iš karto atsiprašė.

„Pasidaviau emocijoms, užsimiršau ir netinkamai parinkau žodžius. Labai atsiprašau. Tikrai nenorėjau niekam išreikšti nepagarbos“, – sakė P.Mosteris.

Tuo tarpu N.Arndtas atsiribojo nuo sąjungos sporto direktoriaus: „Esu pasibaisėjęs tuo, kas nutiko trasoje ir noriu atsiriboti nuo tų žodžių, kuriuos išsakė sporto direktorius. Dviračių sportas ir apskritai visos olimpinių žaidynių sporto šakos pasisako už toleranciją, sąžiningumą ir pagarbą.

Aš irgi 100 proc. reprezentuoju tas vertybes ir nukeliu kepurę prieš visus didžius atletus, kurie iš viso pasaulio atvyko į Tokiją.“

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų