Pirmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse istoriją sukūrė 32-ejų metų Vokietijos raitelė Julia Krajewski.

Trikovėse varžybose J.Krajewski su „Amande de B'Neville“ žirgu pranoko visus varžovus ir laimėjo auksą. J.Krajewski tapo pirmąja moterimi, laimėjusia olimpinę jojimo trikovę.

Ji už nugaros paliko visus vyrus. Antras buvo britas Tomas McEwenas su „Toledo de Kerser“, trečias – australas Andrew Hoy su „Vassily de Lasos“.

Moterims olimpinėse jojimo varžybose kartu su vyrais leista dalyvauti nuo 1952 m. Tuo tarpu sudėtingiausiose trikovėse varžybose pirmoji moteris olimpiadoje startavo 1964 m.

„Labai didžiuojuosi savo žirgu. Džiaugiuosi, kad man pavyko laimėti auksą. Tai tikrai nuėmė naštą nuo mano pečių. Dėkoju visiems, kurie buvo su manimi nuo pat šio kelio pradžios“, - džiaugėsi J.Krajewski.

Iki olimpinių žaidynių pabaigos likus 6 dienoms medalių įskaitoje nuo persekiotojų grėsmingai tolsta Kinija, turinti jau 29 aukso, 17 sidabro ir 16 bronzos medalių. JAV pralaimi jau 7 aukso medaliais (22 aukso, 25 sidabro, 17 bronzos), o japonai senokai įstrigo ties 17 aukso medalių riba (dar turi 6 sidabro ir 10 bronzos medalių).

Estija (1 aukso ir 1 bronzos) dalijasi 47-50 vietas su Baltarusija, Fidžiu ir Uzbekistanu. Latvija (1 aukso) dalijasi 51-57 pozicijas. Medalius laimėjo 80 šalių atstovai.