Bostono „Celtics“ tapo pirmąją NBA Rytų konferencijos pusfinalio dalyve, iš tolimesnės kovos eliminuodama Keviną Durantą ir Kyrie Irvingą.

„Celtics“ išvykoje 116:112 (30:25, 28:24, 32:28, 26:34) įveikė Bruklino „Nets“ ir ketvirtfinalio seriją laimėjo „sausu“ rezultatu 4-0.

Kitame etape Bostono krepšininkai susitiks su Milvokio „Bucks“ ir Čikagos „Bulls“ poros nugalėtoja, kurioje šiuo metu „Bucks“ pirmauja 3-1.

„Nets“ prieš sezoną buvo laikoma favorite pasiekti finalą ir triumfuoti pirmenybėse, tačiau patyrė fiasko.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Celtics“ pirmavo 90:75, bet tada penktą pražangą gavo Jaysonas Tatumas, turėjęs atsisėsti ant suolelio. Tuo pasinaudojusi „Nets“ priartėjo per trijų taškų atstumą.

J. Tatumas galiausiai sugrįžo į aikštę, bet gavo ir šeštąją pražangą, o likus žaisti pusantros minutės, po K. Duranto ir K. Irvingo taškų ekipas teskyrė taškas – 108:109.

Vis tik kitoje atakoje „Celtics“ padidino pranašumą iki trijų, K. Durantas pataikė tik vieną baudos metimą, o svečių pergalę įtvirtino Alas Horfordas, pataisęs netikslų ekipos draugo metimą – 113:109.

K. Durantas sužaidė geriausias serijos rungtynes, bet ir vėl nespindėjo atakuodamas krepšį – puolėjo sąskaitoje 39 taškai (10/20 dvit., 3/11 trit., 10/11 baud.), 9 rezultatyvūs perdavimai ir 7 atkovoti kamuoliai.

Nugalėtojams J. Tatumas surinko 29 taškus (5/10 dvit., 4/6 trit., 7/8 baud.).

„Nets“: K. Durantas 39, S. Curry 23, K. Irvingas 20, N. Claxtonas 13, G. Dragičius 10.

„Celtics“: J. Tatumas 29, J. Brownas 22, M. Smartas 20 (11 rez. perd.), G. Williamsas 14, A. Horfordas 13.