6
M. Normantas (nuotr. FIBA Europe)

Vilniaus „Rytas“ FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapą pradėjo pralaimėjimu. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 69:82 (19:19, 18:26, 12,18, 20:19) Ispanijoje nusileido Manresos „Baxi“ ekipai. Rungtynes tiesiogiai transliavo naujos kartos „Go3“ televizija.

6

„Rytas“ puikiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 10:3, tačiau persvaros neišlaikė – pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas jau buvo lygus (19:19).

LKL čempionams koją itin pakišo nesėkmingos antrojo ir trečiojo kėlinių pradžios. Beveik pusę antrojo ir trečiojo kėlinio „Rytui“ nepavyko pelnyti nė vieno taško, o šias atkarpas sėkmingai išnaudojusi „Baxi“ pabėgo.

Po antrojo kėlinio Manresos klubas pirmavo 45:37, o po trečiojo – 63:49.

Įdomu tai, kad per pirmąsias 22 min. „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris buvo pelnęs net 22 iš 42 „Ryto“ taškų. Tiesa, per likusias 18 min. M. Fosteris pelnė tik 3.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ dar buvo priartėjęs prie varžovų iki vienženklės ribos, tačiau rimčiau pagrasinti varžovams nepavyko.

Įdomu tai, kad „Baxi“ Ispanijos čempionate per 17 rungtynių yra iškovojusi tik 3 pergales ir tarp 18 komandų užima tik 16 vietą bei rizikuoja iškristi į žemesnį divizioną.

Kitas rungtynes Čempionų lygoje „Rytas“ žais sausio 31 d., kai antradienį „Jeep“ arenoje susitiks su Stambulo „Bahčešehir“ (Turkija) ekipa.

J grupėje taip pat žaidžia Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija).

Į Čempionų lygos ketvirtfinalį pateks 2 geriausios grupės komandos.

BAXI: Devinas Robinsonas 18, Marcis Šteinbergas 16 (3/5 trit.), Jerrickas Hardingas 14 (4 rez. perd.), Frankie Ferrari 12, Martinas Gebenas 8.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 25 (5/9 trit., 8 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 12 (4/8 trit.), Margiris Normantas ir Jarvisas Williamsas – po 8, Martynas Echodas 6.