Neįtikėtinas „Sūduvos“ laimikis prisiminė vienintelį lietuvį, su kuriuo teko žaisti: „Tai juk Šemba!“ papildyta 16.43

„Optibet A lygos“ pirmenybėse žais aukščiausios klasės žaidėjas. Marijampolės „Sūduva“ prisiviliojo, ko gero, visų laikų skambiausią Lietuvos futbolo pirkinį – japoną Keisuke Honda.

Futbolininkas saulėtą antradienio popietę nusileido Vilniaus oro uoste ir kartu su klubo atstovais surengė spaudos konferenciją.

Japonijos nacionalinėje rinktinėje vienu metu jis tapo nepamainomu. Komanda tris kartus prasibrovė į pasaulio čempionatą ir kiekviename iš jų K. Honda pelnė įvartį – du Pietų Afrikos Respublikoje, po vieną Brazilijoje ir Rusijoje. Šalies rinktinėje jis rungtyniavo 2008-2018 metais (98 rungtynių, 37 įvarčiai).

35-erių veteranas jau spėjo tapti ir treneriu – laisvu laiku jis užima Kambodžos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas.

K. Honda savo klubų CV turi ne vieną skambų įrašą. Geriausius karjeros metus jis praleido „AC Milan“ gretose 2014-2017 metais. Per šį laiką jis sužaidė 81-erias rungtynes ir laimėjo Italijos Supertaurę.

2010-2013 metais jis rungtyniavo Maskvos CSKA gretose. Čia jam pavyko po kartą iškovoti Rusijos „Premier“ lygos ir Supertaurės trofėjus bei du kartus triumfavo vietinėje taurėje.

2018-aisiais, pabaigus karjerą rinktinėje, K. Hondos karjerą ėmė leistis žemyn. Japonas rungtyniavo žemesnio lygio Meksikos, Australijos, Nyderlandų, Brazilijos, Portugalijos ir Azerbaidžano klubuose.

2013-aisiais K.Honda buvo rinktas geriausiu Azijos futbolininku.

Laužyta anglų kalba Lietuvai žodį taręs K. Honda iš pirmo žvilgsnio buvo labai malonus. Juolab ir pačios konferencijos metu nevengė papokštauti.

„Esu patenkintas, kad čia esu. Niekada nesu buvęs Lietuvoje – kai gavau pasiūlymą iš „Sūduvos“ nežinojau apie komandą praktiškai nieko. Maniau, kad lietuvių kalba yra panaši į rusų, bet taip nėra. Jau mačiau kelis įspūdingus statinius Vilniuje, noriu aplankyti dar daugiau. Laukiu naujų iššūkių savo karjeroje,“ – Lietuvos žiniasklaidai prisistatė K. Honda.

„Su Keisukės agentura bendravome jau pavasarį. Žaidėjas turėjo gerą sezoną Azerbaidžane ir labai džiaugiuosi „Sūduvos“ klubo vardu, kad su šiuo žaidėju tapsime konkurencingesni ir visa lyga įdomesnė,“ – pridėjo „Sūduvos“ administratorius Andrius Murauskas.

Keisuke, papasakokite apie visą persikėlimo į „Sūduvą“ procesą. Koks Jums numatytas vaidmuo, kokie iškelti tikslai?

Yra dvi priežastys, kodėl čia atvykau. Pirma, sezonas čia pasibaigs prieš naujuosius metus. Antra, klubas turi šansą tapti čempionais. Taip pat buvo ir Azerbaidžane – kovojome dėl titulo.

Aikštelėje mano užduotis yra paversti „Sūduvą“ čempione. Taip, lengva nebus, nes yra gerų komandų. Turiu žaisti agresyviai atakoje, žinoma pelnyti įvarčius, atlikti rezultatyvius perdavimus. Taip pat, stengsiuosi perduoti ir savo patirtį komandos veteranams, kaip reikėtų elgtis ir už aikštelės ribų.

REKLAMA

Aš pasitikiu savimi, žaidžiau daug stiprių klubų. Neturiu jokio negatyvo kol kas.

Kuriuos savo karjeros metus įvardintumėte kaip geriausius?

Kaip jau žinote, žaidžiau tris kartus pasaulio čempionate ir tris metus „AC Milan“. Manau, kad tai buvo mano geriausi karjeros metai.

Lietuvoje futbolas nėra populiariausia sporto šaka. Kur randate motyvacijos keliauti ir siekti tikslų tokiose  šalyse?

Esu žaidęs Australijoje ir ten taip pat futbolas nėra populiariausia sporto šaka. Jūs mylite krepšinį, ar ne? Man patinka krepšinis. „Sūduva“ nori tapti čempione, o man tai yra pakankama priežastis prisijungti prie klubo.

Esu tikras, kad yra tikrų futbolo fanų šioje šalyje. Man to pakanka.

Ką dar žinote apie Lietuvą ir ar planuojate čia baigti karjerą?

 Tikrai apie Lietuvą daug nežinau. Mačiau tik gražų senamiestį ir ne daugiau. Nemanau, kad baigsiu karjerą „Sūduvoje“. Noriu dar žaisti ir iš šio klubo kilti į aukštesnį lygį.

Per savo karjerą esate rungtyniavę su vieninteliu lietuviu – Deividu Šemberu (Maskvos CSKA). Ar konsultavotės su juo?

 

Ak taip?! Žinoma jį žinau, tai juk „Šemba“! Gan sunku prisiminti jo tautybę, daug dalykų užmirštu, nes nesu buvęs Baltijos regione. Jis žaisdavo atraminiu saugu. Jis man labai padėjo, kai tik atvykau į Rusiją. Jis buvo puikus žaidėjas ir stengėsi padėti komandai.

Kada būsite pasiruošęs žengti į aikštę?

Šiek tiek reikės laiko. Visi pagrindiniai dalykai yra paruošti. Dėl specifikos dar reikės padirbėti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų