Neįtikėtina paralimpiečio istorija: buvo nuteistas 84 metams, bet sulaukė malonės

Tokijuje vykstančiose vasaros paralimpinėse žaidynėse dalyvauja daug sportininkų, kurių gyvenimo istorijos atima žadą. Visgi, 64-erių Ispanijos plaukikas Sebastianas Rodriguezas išsiskiria iš jų visų.

Prieš maždaug 40 metų S.Rodriguezas priklausė teroristinei organizacijai GRAPO. 1984 m. jam buvo skirta 84 metų laisvės atėmimo bausmė dėl vaidmens verslininko Rafaelio Paduros nužudyme ir bombų sprogdinimo.

1990 m. kalėjime S.Rodriguezas paskelbė pradedantis bado streiką ir tikino, kad jo nenutrauks tol, kol į tą patį kalėjimą nebus perkelti jo bičiuliai iš GRAPO. Ispano streikas tęsėsi 432 dienas. Beveik nieko nevalgydavęs S.Rodriguezas taip nualino savo organizmą, kad prarado galimybę valdyti kojas.

1994 m. ispanas įstatymų nustatyta tvarka buvo paleistas iš kalėjimo kaip sunkiai sergantis ligonis, o 2007 m. sulaukė Ispanijos vyriausybės malonės, kuri atleido S.Rodriguezą nuo likusios bausmės. Tuo metu jis jau buvo pasižymėjęs sportininkas. 2000 m. Sidnėjaus paralimpiadoje plaukikas laimėjo net 5 aukso medalius, o 2004 m. Atėnuose dar 3 kartus tapo paralimpiniu čempionu. Žemesnės prabos medalius jis skynė ir 2008 m. Pekine bei 2012 m. Londone.

„Aš esu pavyzdys, kad žmogus gali pasimokyti iš savo klaidų, atrasti doros kelią ir paskatinti kitus nekartoti tokių klaidų. Kiekvienas gali mane teisti dėl to, ką padariau praeityje. Aš to neištrinsiu. Per ilgus gyvenimo metus supratau, kad anksčiau elgiausi neteisingai. Žinau, kad praeities nepakeisiu, bet galiu pasistengti, kad mano ateitis būtų kitokia“, – sakė S.Rodriguezas.

Tokijuje veteranas jau startavo dvejose rungtyse. Mišrioje estafetėje 4x50 m laisvuoju stiliumi jis su komandos draugais užėmė 5-ą vietą, o vyrų S5 klasės 200 m plaukime laisvuoju stiliumi pateko į finalą ir buvo 8-as.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų