Tiesiog fantastinę pergalę Vakarų konferencijos finale išplėšė Finikso „Suns“ klubas, kuris paskutinėmis sekundėmis namuose 104:103 (25:22, 23:25, 27:24, 29:32) pranoko Los Andželo „Clippers“ komandą ir serijoje iki keturių pergalių atitrūko 2:0.

Atkakli kova vyko viso mačo metu. Per pirmąją rungtynių pusę nei vienai iš komandų nepavyko susikurti solidesnės persvaros, o po dviejų kėlinių Fynikos ekipa priekyje buvo vos tašku.

Lygiai tokiu pat scenarijumu klostėsi ir kita mačo dalis.

„Suns“ vienu metu atitrūko iki 65:59, bet kelios geros atakos ir Los Andželo ekipa vėl buvo šalia. Paskutinę minutę vyko tikros karuselės.

Tašku pirmavo tai vieni, tai kiti. Devino Bookerio metimas į priekį išvedė „Suns“, bet tuoj pat Paulas George'as atsakė dvitaškiu ir jau „Clippers“ buvo priekyje 103:102.

Galiausiai likus žaisti 8,2 sekundės tas pats P. George'as stojo prie baudos metimų linijos ir turėjo progą padidinti „Clippers“ persvarą iki trijų taškų, bet prametė abu baudų metimus.

Paskutinės atakos teisė tada priklausė jau Fynikso klubui. Mikalas Bridgesas nepataikė iš toli, bet kamuolys aikštę paliko nuo Los Andželo miesto krepšininko.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusi mažiau nei sekundė, bet to pakako, kad po trenerio minutės pertraukėlės išsimetant kamuolį iš užribio Ja Crowderis preciziškai pakabintų kamuolį Deantre Aytonui virš krepšio, kuris galingai jį įkrovė iš viršaus.

„Clippers“ dar bandė gelbėtis desperatišku metimu, bet jis nebuvo tikslus, tad fantastinę pergalę iškovojo „Suns“.

Nugalėtojams Cameronas Payne'as surinko 29 taškus, mačo herojus D. Aytonas įmetė 24 ir atkovojo 14 kamuolių.

Pralaimėjusiems P. George'as pelnė 26 taškus.

„Clippers“ šiose rungtynėse vis dar vertėsi be Kawhi Leonardo, o „Suns“ žaidė be Chriso Paulo.

„Suns“: Cameronas Payne'as 29 (9 rez. perd.), Deandre Aytonas 24 (14 atk. kam.), Devinas Bookeris 20, Dario Šaričius ir Cameronas Johnsonas – po 11.

„Clippers“: Paulas George'as 26, Reggie Jacksonas 19, Ivica Zubacas 14 (11 atk. kam.), Luke'as Kennardas 10.