NBA „Visų žvaigždžių“ šventė kursto aistras: kaip elgtis esant pandemijos gniaužtuose?

Kasmet NBA sirgaliai laukia dienos, kai vyksta lygos „Visų žvaigždžių“ savaitgalio renginiai, kuriame būrys geriausių planetos krepšininkų rodo savo sugebėjimus.

Šis renginys prasidėjo dar 1951-aisiais metais ir vykdavo visais sezonais. Šiemet atvirai imta kalbėti, ar pasauliui tik vaduojantis iš koronaviruso gniaužtų reikia rizikuoti ir rengti tokią šventę.

Įvairūs NBA krepšininkai pasisakė skirtingai. Štai Domantas Sabonis atvirai pripažino, kad su mielu noru tą laiką skirtų poilsiui, bet, jei bus išrinktas, tikrai dalyvaus.

Lygos žvaigždė LeBronas Jamesas pasisakė griežčiau. Anot jo, vadovybės sprendimas neatšaukti renginio yra tarsi smūgis į veidą. Nuostabos, kad renginys vyks neslėpė ir Giannis Antetokounmpo, kuris tikino, kad šiemet tokiai šventei tiesiog nėra nuotaikos.

Vis dėlto NBA komisaras Adamas Silveris ne sykį interviu patvirtino, kad „Visų žvaigždžių“ savaitgalis kovo 7-ąją Atlantoje tikrai įvyks. Žinoma, bus imamasi griežčiausių saugumo reikalavimų. 

Dalyvauti ten gali ir visi trys Lietuvos atstovai. Savo balsą už Domantą Sabonį, Joną Valančiūną ar net Deividą Sirvydį galite atiduoti čia.

Apie „Visų žvaigždžių“ savaitgalį, planus ir visus užkulisius rašo sporto leidinys „The Athletic“.

A. Silverio reitingai yra geri. Jo, kaip komisaro darbas, darbas vertinamas pozityviai, bet pasauliui susiduriant su koronaviruso krize neapsieita be aršios kritikos, o kam šis renginys reikalingas?

Tai tarsi amerikietiškieji kalneliai, kur už kiekvieno posūkio kažkas slypi.

Vis dėlto varomoji jėga yra solidus finansinis paketas. 24 mlrd. kotraktai su tokiais gigantais kaip ESPN ar „Turner sports“ bei kitomis kompanijomis. NBA dėl pandemijos ir taip prarado milžiniškas sumas, tad atšaukti šio visame pasaulyje įžymaus renginio žūtbūt nenorima.

Ties juo dirba ne tik A. Silveris, bet būris jo komandos narių, kurie dažnai atlieka tą purviną nematomą darbą.

Kaip jau minėta, ne viena NBA žvaigždė aiškiai reiškė mintis, kad šiemet renginio reikėtų atsisakyti. Garsiau ar tyliau tą sakė nemažai žaidėjų.

REKLAMA

Vis dėlto A. Silveris neturi pasirinkimo. Skelbiama, kad NBA nuostoliai praėjusiais metais siekė 1,5 mlrd. ir tą pajuto visa lyga.

Tiesa pasakius, tokie žaidėjai kaip L. Jamesas ar G. Antetokounmpo tikrai nėra daugiausiai nukentėję. Labiausiai nuostoliai paveikė kur kas mažiau uždirbančius krepšininkus, lygos darbuotojus, personalą ar kt.

Derėtų panagrinėti, kodėl, visų pirma, šis renginys yra žūtbūt reikalingas pačiai lygai.

Lygos vadovai to nori, nes, anot jų, didžioji dalis suinteresuotų grupių irgi siekia, kad renginys įvyktų pagal planą. Aišku, pinigai pagrindinis faktorius. Niekas to net neneigia. Tačiau, pasak vadovų, saugumas ir sveikatos protokolas yra prioritetinis klausimas.

Pranešama, kad jau dėliojami planai, kurie padės užtikrintą saugumą, bus įvežtos griežtos taisyklės ir judėjimo ribojimai. Lyga jau turi patirties rengiant Orlando „burbulą“, kuriame ir buvo užbaigtas praėjęs sezonas.

„Visų žvaigždžių“ savaitgalis, žinoma, bus kitoks. Dažniausiai jis trunka keturias dienas, vykst daug renginių ir susibūrimų. Tačiau šiemet jis truks tik dvi dienas.

Per jas bus sužaistos pagrindinės žvaigždžių rungtynės, vyks tritaškių, dėjimų konkursai ir įgūdžių turnyras.

Pasak šaltinių, dėl sveikatos protokolo kol kas dar nėra nuspręsta, žaidėjų sąjungą ir NBA vis dar tariasi. Tačiau jau aišku, kad į Atlantą žaidėjai atvyktų šeštadienio rytą ir sekmadienio vakarą išvyktų.

Jokių išimčių. Krepšininkai turėtų likti viešbutyje ir griežtai iš jo neišvykti, jei tai nėra pats renginys. Žinoma, griežtos taisyklės galios ir dėl transporto.

Planuojama, kad renginį galės stebėti tam tikras skaičius sirgalių. Apie konkrečius skaičius nekalbama, bet šeimininkai „Hawks“ jau yra paprašę, kad jiems būtų leista turėti 1000 bilietų.

Ir nors klausimų kol kas daugiau nei atsakymų, bet praėjusiais metais lygos surengtas Orlando „burbulas“ nuteikia optimistiškai, kad patirtis bus panaudota tinkamai.

REKLAMA

Tuo labiau, kad po paskutinio testavimo naujų koronaviruso atveju tarp žaidėjų nebuvo užfiksuota. Ir nors kritika yra ir jos vargu ar išvengsi, bet NBA vadovybė gali sukurti saugų šou.

Žinoma, kaip gi be transliuotojų. Jie čia vaidina turbūt didžiausią vaidmenį. Transliuotojai per „Visų žvaigždžių“ savaitgalį susižeria maždaug 30 mln. vien iš reklamų. Tad TNT nenorėtų atsisakyti tokio gardaus kąsnelio.

Šiemet suma realu, kad bus ir didesnė.

Vis dėlto, anot pranešimų, transliuotojai rimtai galvojo, kad šiemet renginio nebus, tad jau rengė B planus. Programų tinklelyje tai sukeltų chaoso, nes reikėtų perdėlioti daug transliacijų.

Tai vėl sukeltų finansinių nuostolių bangą. Lygos kontraktai su transliuotojais dideli, daug punktų ir įsipareigojimų. „Visų žvaigždžių“ savatgalio atšaukimas reikštų ilgas derybas prie stalo siekiant užpildyti spragą.

Kita susidedamoji dalis yra krepšininkai. Jų kontraktose taip pat yra daug įsipareigojimų ir kai kurie yra susiję su „Visų žvaigždžių“ savatgaliu. Todėl net ir didžiausi kritikai turėtų jame žaisti, jei bus išrinkti.

Žaidėjų sąjunga, žinoma, prioritetu laiko saugumą. Ir nors L. Jamesas bei jo nuomonė yra svarbi, žaidėjų sąjungos prezidentas Chrisas Paulas praėjusią savaitę sakė, kad krepšininkų norai priimant šį sprendimą nėra pagrindinis faktorius.

„Visi turi teisę į nuomonę. Mūsų darbas rūpintis sveikata ir saugumu. Sprendimas buvo lygos, o mes kasdien bandome tartis, kad viskas praeitų kuo sklandžiau. Bet, aišku, kad kalbų yra daug. Kalbėjausi su LeBronu ar Stephu (Curry, – aut. past.). Nuolat sulaukiame žaidėjų skambučio, kalbamės, deramės, bandome vertinti visą situaciją“, – sakė Ch. Paulas.

Pasak ESPN šaltinių, žaidėjai per virtualią diskusiją aptarė „Visų žvaigždžių“ savatgalio klausimus. 

Ten dalyvavęs Sakramento „Kings“ ekipos puolėjas De'Aroans Foxas turi aiškią nuomonę.

„Jei atvirai, manau, kad tai kvaila. Jei yra tiek saugumo reikalavimų, kam reikia „Visų žvaigždžių“ savatgalio? Bet, aišku, pinigai suka pasaulį. Taip jau yra. Jei būsiu išrinktas turėsiu dalyvauti. Kitaip grės baudos ar kitos problemos, jei nežaisiu, nors būsiu sveikas“, – tikino krepšininkas.

REKLAMA

„Nesu labai entuziastingai nusiteikęs. Teks viską daryti pagal protokolą ir aš tą gerbiu, bet esant pandemijai tai nėra geriausias sprendimas. „Visų žvaigždžių“ savatgalis yra gera patirtis žiūrovams, krepšininkams, šeimu nariams, bet dabar viskas bus ne taip. Ten negalės būti visi. Nedarysime įprastų dalykų. Tad nežinau, ar to išvis reikia“, – savo nuomonę reiškė Vašingtono „Wizards“ lyderis Bradley Beal'as.

Taigi, nepaisant kalbų, diskusijų, kritikos, įvairių nuomonių, atrodo, kad NBA tradicijos nesulaužys ir „Visų žvaigždžių“ savaitgalis vyks. Bet, aišku, šiemet jis bus tikrai kitoks.

Parengta pagal „The Athletic“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų