Naujas lapas Europos futbole: klubai susitarė dėl naujos lygos

Dvylika didelių ir svarbių Europos futbolo klubų susitarė dėl naujos Europos „Superlygos“ įkūrimo.

Patvirtinta, kad steigėjais bus šeši svarbiausi Anglijos „Premier“ lygos – „Manchester United, „Manchester City“, „Arsenal“, Londono „Chelsea“, „Tottenham“ ir „Liverpool“ – taip pat klubai iš kitų šalių – „AC Milan“, Madrido „Atletico“, „Barcelona“, Milano „Inter“, Turino „Juventus“, Madrido „Real“.

Be 15 steigėjų, turnyre dar dalyvaus 5 kiti klubai, kvalifikuoti pagal ankstesnius sezono pasiekimus. Skelbiama, kad rungtynės vyks savaitės viduryje.

Rugpjūtį lyga startuos su dvejomis grupėmis po dešimt komandų, tarpusavyje rungtyniaujančių namuose ir išvykose. Trys geriausios komandos iš kiekvienos grupės tiesiogiai pateks į ketvirtfinalį, tuo tarpu ketvirtose ir penktose vietose likusios ekipos žais dviejų rungtynių atkrintamąsias dėl likusių vietų ketvirtfinalyje.

Apie šią lygą savo nuomonę pareiškė ir FIFA.

„Kaip jau buvo minėta kelis kartus, FIFA nori patikslinti, kad ji tvirtai palaiko solidarumą futbolo srityje, kuris gali padėti vystyti futbolą kaip sportą visame pasaulyje ir tai yra pirminė FIFA misija. Mūsų nuomone ir pagal įstatus, bet kokios futbolo varžybos – nacionalinės, regioninės, tarptautinės – visada turėtų atspindėti pagrindinius solidarumo, sąžiningumo, teisingo finansinio paskirstymo principus.

Futbolo valdymo organai turėtų naudoti visas teisėtas sportines ir diplomatines priemones, kad tai galėtų vykdyti. Atsižvelgiant į tai, FIFA reiškia nepritarimą „uždarai Europos atsiskyrimo lygai“, esančiai už tarptautinių futbolo struktūrų ribų, nepaisančių prieš tai minėtų principų. FIFA visada pasisako už vieningumą pasaulio futbole ir ragina visas karštose diskusijoe dalyvaujančias šalis pradėti ramų, konstruktyvų ir subalansuotą dialogą.

FIFA darys viską, kas būtina, kad prisidėtų prie tolimesnio dialogo, atsižvelgiant į bendruosius futbolo interesus“, – skelbiama FIFA pranešime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų