Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Jure Zdovcas po Eurolygos rungtynių pagaliau turėjo, kuo pasidžiaugti ir išspaudė santūrią šypseną.

Košmarišką devynių pralaimėjimų seriją „Žalgiris“ (4/19) nutraukė ketvirtadienio vakarą, kai svečiuose po dramatiškos kovos 83:82 nugalėjo „Monaco“ (12/13) krepšininkus.

„Po dviejų kėlinių akcentavome gynybą. Antroje rungtynių dalyje mūsų gynyba buvo kur kas geresnė, ypač ketvirtame kėlinyje, – po rungtynių televizijos interviu kalbėjo J. Zdovcas. – Visi žaidėjai aikštelėje davė komandai kažką papildomo. Jei tu nori nugalėti „Monaco“ jų aikštėje, reikia, kad gerai sužaistų 8-9 krepšininkai“.

Didele staigmena varžovams tapo puikus Nielso Giffey pasirodymas. Po kelių blankių mačų vokietis sužaidė geriausias sezono rungtynes Eurolygoje. Jis pataikė visus metimus ir per 14 minučių įmetė 15 taškų, surinko 23 naudingumo balus.

„Puikus jausmas, juk tai mūsų pirmoji pergalė Eurolygoje išvykoje, – džiaugėsi N. Giffey. – Pralaimėjimų serija labai užsitęsė, todėl džiaugiamės ją nutraukę. Nesmagu grįžti namo pralaimint, todėl šį pergalė visai komandai suteikia labai malonų jausmą.“

J. Zdovas pasidžiaugė, kad krepšininkai savyje atrado jėgų: „Turėjome rimtų problemų su tvarkaraščiu, taip pat koją kišo ir traumos. Šiandien irgi negalėjo žaisti visi krepšininkai. Nerungtyniavo du pagrindiniai įžaidėjai. Į rikiuotę grįžo Joffrey Lauvergne‘as, turėjome daug problemų, dažnai mums tiesiog pritrūkdavo sėkmės.

Žinote, kiekvienos rungtynės yra nauja istorija, pasiruošėme gerai, stengėmės daryti viską, kad laimėtume susitikimą. Eurolygoje žaisti sunku. Tai buvo galbūt šeštos mūsų rungtynes per paskutines 11 dienų. Būtent dėl to noriu pasveikinti savo žaidėjus su pergale ir padėkoti, kad surado energijos šiandien. Žinojome, kad laukia sunkios rungtynės. Juo labiau, kad Monako klubas turi daug talentingų krepšininkų, tačiau sugebėjome juos nustebinti.“

„Paskutinėmis minutėmis sumažinome penketą ir vidurio puolėjo pozicijoje žaidė Tyleris Cavanaugh. Tai galbūt yra rizikinga, tačiau atsiliekant 6 taškais mačo pabaigoje mums reikėjo rizikuoti ir imtis veiksmų. Žinoma, viskas galėjo pakrypti ir kita linkme, tačiau atėjo metas ir mums pagauti sėkmę. Žinome, kad Monako komanda gynyboje nėra pati stipriausia. Ekipa turi puikų trenerį, tačiau kartais žaidėjus sunku įtikinti, kad jie sektų taisykles. Mes stengėmės tuo naudotis, agresyviai atakavome ir ieškojome savo šansų. Supratome, jei dalinsimės kamuoliu, tikrai rasime tinkamą metimą. Mums trukdo traumos, tačiau, manau, kai būsime visi, mes galime kautis su bet kuria komanda“, – kalbėjo treneris..

„Žalgirio“ komanda kitas Eurolygos rungtynes žais namie vasario 24 dieną prieš Madrido „Real“ klubą (20/4).