Kauno „Žalgirio“ kančios Eurolygoje pagaliau baigėsi. Iš nesėkmių liūno išbridę žalgiriečiai (4/19) ketvirtadienio vakarą išvykoje nugalėjo „Monaco“ klubą (12/13) – 83:82 (18:23, 18:23, 25:18, 22:18).

Lietuvos čempionams tai buvo ilgai laukta pergalė po devynių pralaimėjimų iš eilės ir pirmoji išvykoje.

„Monaco“ su Donatu Motiejūnu savo arenoje pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės. Šeimininkų pranašumas kartais siekė dviženklę ribą, bet žalgiriečiams pavykdavo sugrįžti į kovą ir būtent paskutinę minutę išplėšti pergalę.

Vienas taškas komandas skyrė lemiamo ketvirčio pradžioje po Josho Nebo dėjimo (64:63). Vėliau „Monaco“ sugebėjo atitrūkti 5-6 taškais, bet „Žalgiris“ vėl priartėjo iki minimumo (80:79, 82:81).

Paskutinės dvikovos akimirkos buvo chaotiškos. Komandos keitėsi klaidomis ir padrikomis atakomis. Tačiau likus žaisti 16 sekundžių Lukas Lekavičius po prasiveržimo pataikė, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą dvitaškį – 83:82.

Monako komanda lemiamoje atakoje iniciatyvą atidavė į savo lyderio Mike'o Jameso rankas. Tačiau amerikiečio paleistas tritaškis tikslo nepasiekė ir žalgiriečiai tokiu dramatišku būdu iškovojo pirmąją pergalę išvykoje šį Eurolygos sezoną.

Svarbiomis akimirkomis trečiame kėlinyje „Žalgirį“ truktelėjo tris tritaškius pataikęs Artūras Milaknis, bet slaptuoju ginklu tapo geriausias sezono rungtynes sužaidęs Nielsas Giffey. Vokietis per 14 žaidimo minučių antroje rungtynių dalyje sugebėjo surinkti 15 taškų ir svariai prisidėjo prie pergalės.

„Monaco“ puolėjas D. Motiejūnas solidžiai pradėjo rungtynes ir vien per pirmą kėlinį į tautiečių klubo krepšį suvertė 10 taškų. Tačiau vėliau lietuvis pasireikšti gaudavo rečiau, o rungtynes baigė su 12 taškų (6/7 dvit.) ir 6 atkovotais kamuoliais.

Pergalės skonį pagaliau pajutusi „Žalgirio“ komanda kitas Eurolygos rungtynes žais namie vasario 24 dieną prieš Madrido „Real“ klubą (20/4).

„Monaco“: D. Baconas 18 (4/6 trit.), M. Jamesas 18 (2/7 trit.), D. Motiejūnas 12 (6/7 dvit.), W. Thomas 10, A. Diallo 9, P. Lee 6, D. Hallas 6, Y. Ouattara 3.

„Žalgiris“: N. Giffey 15 (1/1 dvit., 2/2 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam.), A. Milaknis 14, J. Lauvergne'as 13, T. Cavanaugh 9, E. Ulanovas 7 (6 atk. kam.), J. Nebo 7, L. Lekavičius 6 (6 rez. perd.), P. Jankūnas 5 (4 rez. perd.), K. Lukošiūnas 3, M. Blaževičius 2, T. Websteris 2.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Monaco“ – „Žalgiris“ 82:83 (23:18, 23:18, 18:25, 18:22)

L.Lekavičius likus žaisti 16 sek. pirmą kartą išveda Kauno komandą į priekį (83:82). Lemiamoje „Monaco“ atakoje iniciatyvos ėmėsi M. Jamesas, bet amerikiečio iš toli paleistas tritaškis tikslo nepasiekė ir Lietuvos čempionai triumfavo 83:82

N. Giffey toliau siaučia aikštelėje. Po jo tritaškiu likus žaisti 2 minutes komandas skiria tik taškas (80:79). Į W. Thomaso dvitaškį tuo pačiu atsako ir L. Lekavičius (82:81).

Po E. Ulanovo taiklaus tritaškio 35 minutę skirtumas mažėja iki 5 taškų (74:69). „Žalgiriui“ svarbiu metu nepavyksta rasti sprendimų atakose. 37 minutę P. Jankūnas pataiko tritaškį, per pusę kirpdamas varžovų persvarą (77:74), deja, tuo pačiu atsako ir D. Baconas (80:74).

Lemiamas kėlinys prasidėjo J. Nebo dėjimu (64:63), bet žalgiriečiai vėl klysta, „Monaco“ renka taškus ir po D. Bacono sudėtingo tritaškio atitrūksta 71:65.

Trečias kėlinys: „Monaco“ – „Žalgiris“ 64:61 (23:18, 23:18, 18:25)

Kėlinio pabaigoje „Žalgirį“ truktelėjo N. Giffay. Po vokiečio metimo skirtumas ištirpo iki taško (62:61), bet  „Monaco“pelnė dvitaškį prieš pat nuaidint trečio ketvirčio sirenai - 64:61.

A. Milaknis smeigia du tritaškius (54:47), o S. Obradovičius ta proga prašo minutės pertraukėlės. Po jos P. Jankūnas mažina skirtumą (54:49). Bet netrukus M. Jamesas ir D. Baconas pataiko iš toli (60:51).

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeičia rezultatyviomis atakomis. Po J. Lauvergne'o metimo iš po krepšio - 48:39, bet W. Thomasas atsako dviem rezultatyviomis atakomis ir 23 min. jo komanda priekyje 54:41.

Antras kėlinys: „Monaco“ – „Žalgiris“ 46:36 (23:18, 23:18)

Kauno komanda mėgina priartėti (39:35), bet ją atvėsina M. Jameso tritaškis (42:34).Įpusėjus mačui Monako krepšininkai pirmauja dviženkle persvara 46:36. D. Motiejūnas saviškiams jau spėjo pelnyti 12 taškų ir atkovoti 5 kamuolius. M. Jamesas surinko 13 taškų.

„Monaco“ ir antrame kėlinuke kontroliuoja situaciją. 16 min. kamuolį iš viršaus įdėjus W. Thomasui, komandas pirmą kartą skiria dviženklė taškų riba (37:27).

K. Lukošiūno tolimas metimas priartina „Žalgirį“vieno metimo atstumu (25:23). Tačiau pastangas persverti rezultatą niekais vėl verčia klaidos. M. Jamesas perėmęs kamuolį deda iš viršaus ir „Monaco“ pirmauja 31:25.

Pirmas kėlinys:  „Monaco“ – „Žalgiris“ 23:18

Dešimtąjį tašką pelno D. Motiejūnas (17:9), bet kauniečiams pavyksta stabilizuoti padėtį ir priartėti po dviejų J. Lauvergne'o taiklių metimų (18:15). Per pirmąsias 10 minučių Monako komandai nutolti nepavyko, bet jie turi penkių taškų pranašumą (23:18).

Žalgiriečiai daro vieną klaidą po kitos, o „Monaco“ pavojingai tolsta į priekį, kraudamiesi persvarą. Yakuba Ouattara greitoje atakoje pelno dvitaškį su bauda ir prasidėjus 6 minutei rezultatas jau 15:6.

Rungtynių pradžioje D. Motiejūnas vos per pustrečios minutes spėjo surinkti 6 taškus, o jo komanda pirmauja 8:4.

„Žalgirio“ starto penketas: T. Websteris, K. Lukošiūnas, E. Ulanovas, T. Cavanaugh ir M. Blaževičius.