Mažutaitytei nepavyko prasimušti į pusfinalį

Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate šeštadienio vakarinėje programoje išvydome ir lietuvę Ugnę Mažutaitytę. Lietuvė dalyvavo moterų 200 m plaukimo nugara pusfinalyje.

Deja, plaukimas lietuvei susiklostė nesėkmingai. Ji finišavo per 2 min. 14.70 sek. ir buvo beveik pusantros sekundės lėtesnė nei atrankoje. Galutinėje įskaitoje lietuvė užėmė 15-ą vietą ir į finalą nepateko.

Pusfinalį laimėjo italė Margherita Panziera (2:07.61), aplenkusi austrę Leną Grabowski (2:08.60) ir vengrę Katalin Burian (2:08.89). Vietą finale užtikrino 2 min. 11.73 sek. laikas.

Ryte atrankoje lietuvė finišavo per 2 min. 13.26 sek., užėmė 13-ą vietą ir pateko tarp 16-os pusfinalio dalyvių. U.Mažutaitytei priklausantis Lietuvos rekordas siekia 2 min. 11.56 sek., o olimpinis „A“ normatyvas yra 2 min. 10.39 sek.

Atranką laimėjo italė Margherita Panziera (2:08.52). Antra buvo austrė Lena Grabowski (2:09.12), trečia – vengrė Katalin Burian (2:09.54).

Iki šiol Lietuva šiame čempionate laimėjo vieną medalį – bronzą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi pelnė D.Rapšys.