Mantas Armalis: tylus, netipiškas vartininkas, turintis milžinišką talentą P. Nausėdos, M. Kiero ir B. Haake pasakojimai

Į stipriausią pasaulio ledo ritulio lygą prasimušti bandantis Mantas Armalis jau pasirašė sutartį su San Chosė „Sharks“ klubu. Dabar klausimas vienas – kokią vietą komandoje lietuvis užims ir kaip gerai pasirodys treneriams. Apie M. Armalio situaciją, asmenybę ir galimybes portalas tv3.lt pasikalbėjo su Lietuvos ledo ritulio pasaulyje gerai žinomais žmonėmis.

23

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Manto Armalio karjeros epizodai

Ramus, tylus ir su kalbos barjeru

Visi kalbinti pašnekovai, paklausti, koks yra Mantas Armalis, paminėjo, kad vartininkas yra ramus. „Jis – tylus žmogus, kuris daug nekalba. Tipiškas vartininkas, dėl to jie ir yra kitokie žaidėjai“, – kalbėjo nacionalinės rinktinės treneris Berndas Haake.

Jam antrino ir legionieriaus duonos savo karjeroje ragavęs ledo ritulininkas Mindaugas Kieras: „Ramus galvoje, bet įdomiai žaidžiantis vartuose, jis visada stengiasi pergudrauti žaidėjus.“

Taip pat M. Kieras neslėpė, kad Švedijoje užaugęs M. Armalis Lietuvos rinktinėje susidurdavo ir su kalbos barjeru, o gilesnes temas pagvildenti jam geriau sekėsi anglų kalba.

REKLAMA

„Mantas palieka patį geriausią įspūdį. Tai yra aukščiausio lygio profesionalas. Aš jį pažįstu jau seniai, teko ir žaisti kartu, ir gyventi kartu viename kambaryje, kai dar rungtyniavau“, – gerų žodžių vartininkui negailėjo ir Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidentas Petras Nausėda.

Talentingas nuo mažų dienų

Tylus kaip žmogus, tačiau profesionalus ir talentingas. Taip pašnekovai vertino M. Armalio sugebėjimus aikštėje.

„Vartuose jis žaidžia, o ne stovi, kaip nemažai vartininkų daro. Visada, kai atvažiuodavo į rinktinę, būdavo gražu žiūrėti. Kasmet jį matydavome vis geresnį ir geresnį“, – apie vartininko stilių ir talentą kalbėjo Mindaugas Kieras.

Lietuvos rinktinės treneris B. Haake sakė, kad M. Armalis visuomet yra pasiruošęs rungtynėms ir jaučia atsakomybę už tai, ką daro: „Mantas – žmogus, su kuriuo malonu dirbti.“

Pasak Petro Nausėdos, į NHL prasibrauti bandanti lietuvis yra labai profesionalus, sunkiai ir daug dirba treniruočių metu. Taip pat yra stiprus psichologiškai, o apie tai, kad jis talentingas, niekam klausimų nekilo jau nuo karjeros pradžios.

Šansai NHL – dviprasmiški

Kai kalba pasisuko apie Manto Armalio galimybes įsitvirtinti stipriausioje pasaulio ledo ritulio lygoje NHL, pašnekovų nuomonės kiek išsiskyrė.

Berndas Haake mano, kad lietuviui nebus lengva atrasti sau vietos Jungtinėse Valstijose, nes pirmasis vartininkas San Chosė „Sharks“ komandoje Martinas Jonesas yra nepakeičiamas, nebent gautų traumą. Stratego nuomone M. Armaliui geriau būtų startuoti antrinėje lygoje AHL.

O štai tiek P. Nausėda, tiek M. Kieras kalba apie šviesesnes prognozes. „Mano žiniomis, Mantas ir dar vienas vartininkas pretenduoją į antrojo vartininko poziciją „Sharks“ komandoje: „Manau, kad jis turi visus šansus“, – kalbėjo P. Nausėda, kuris pasakojo, kad jam pačiam teko skaityti įvairius aprašymus ir komentarus, šiek tiek pažiūrėti ir komandos tarpusavio rungtynes. „Man jis atrodė gerai. Aišku, kai savas žiūri į savą žmogų, tai jis visą laiką atrodo šiek tiek geriau, bet Mantas toks ir yra“, – teigė ledo ritulio federacijos prezidentas.

REKLAMA

Mindaugas Kieras kalbėjo apie dar geresnį galimą scenarijų: „Matėme ne vieną pavyzdį ir šį sezoną, kai, tarkime, Pitsburgo antras vartininkas sužaidė gerai, tada komanda ir treneris pradėjo pasitikėti. Turime vilties, kad taip ir su Mantu atsitiks. Manau, kad jis yra pasiruošęs, sužaidė nemažai rungtynių Švedijos lygoje, o tai yra visai šalia NHL.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų