• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienio popietę vienas perspektyviausių jaunosios kartos krepšinio specialistų, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ trenerio asistentas Mantas Šernius svečiavosi Vilniuje bei vedė seminarą Sostinės krepšinio mokyklos treneriams, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

M. Šernius dalinosi įžvalgomis, kokios moksleivių ugdymo spragos atsiveria moksleiviams pereinant į suaugusių krepšinį, taip pat pademonstravo savo pratimų arsenalą, dalyvavo diskusijoje su treneriais.

REKLAMA

Krepšinio specialistas aiškiai išdėstė savo griežtą nuomonę – jauniems krepšininkams nereikia perteklinės informacijos, o iki jaunių amžiaus reikėtų atsisakyti derinių ir kardinaliai keisti taisykles vaikų krepšinio čempionatuose.

M.Šerniaus teigimu, yra tokių taisyklių, kurios trukdo vaikams tobulėti. Viena tokių – Moksleivių krepšinio lygos „Manijos” ir „Pirmojo iššūkio” čempionatuose galima tik asmeninė gynyba. Vaikams draudžiama gintis: zonine gynyba, naudoti zoninį presingą bei naudoti puolėjo dvigubą gynybą. Krepšinio specialistas mano, kad kur kas teisingiau būtų leisti vaikams gintis įvairiau ir suteikti daugiau laisvės.

REKLAMA
REKLAMA

„Geriau nuleiskime krepšius, priartinkime tritaškio liniją, bet tokių taisyklių atsisakykime”, - griežtai teigia M. Šernius.

„Stebiu daug įvairaus amžiaus jaunimo varžybų Lietuvoje ir pastebiu tokią tendenciją, jog mes esame krepšinio šalis, kuri žaidžia daug krepšinio „du prieš du”. Tačiau jeigu toks žaidimas mums nepavyksta, žaidėjai nebemoka pulti. Be žaidimo „du prieš du” yra daug įvairių būdų, kaip galima sukurti pranašumą aikštelėje ir naudoti labai efektyvų puolimą”, - savo įžvalgas dėstė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, naujais būdais galima skatinti žaidėjo mąstyseną: „Žinoma, pradžioje nukenčia žaidimo greitis, tačiau vėliau tai grįžta su kaupu. Be galo svarbu krepšinyje mokėti „skaityti” priešininko gynybą. Tai reiškia, jeigu varžovas ginasi vienaip, reikia žinoti, kokį puolimą naudoti, įvertinti situaciją ir atlikti teisingą sprendimą”.

REKLAMA

M.Šerniaus manymu, treneriai dažnai vengia to imtis, nes komandos žaidimas tampa lėtesnis ir jie nesuvokia, jog laikui bėgant viskas stabilizuosis.

Sostinės krepšinio mokyklos treneriams M.Šernius bandė pademonstruoti, kaip galima supaprastinti žaidimą pasitelkiant teisingus perdavimus, pasirenkant geras pozicijas aikštės kampuose ir atliekant protingus sprendimus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų