Kauno „Žalgirio“ naujokas Martynas Pocius Eurolygos svetainei sutiko papasakoti apie savo patirtį Amerikoje, pažintį su Mike'u Krzyzewskiu, motyvus, kodėl nusprendė grįžti į Lietuvą ir šio sezono tikslus.

Iš klajonių po JAV grįžęs 23-ejų metų Martynas Pocius žada padėti „Žalgiriui“sužibėti Eurolygoje ir parodyti viską, ką išmoko būdamas už Atlanto.

Pristatome įdomiausias M. Pociaus internetinio dienoraščio (blog'o) Eurolygos svetainei mintis.

Mokėsi pas JAV rinktinės trenerį

„Linkėjimai iš Kauno. Nors esu europietis ir žaidžiau savo šalies rinktinėse beveik kiekvieną vasarą, manau, kad reikėtų save pristatyti. Esu Martynas Pocius, Kauno „Žalgirio“ komandos naujokas. Galite mane vadinti Marty. Šia pravarde mane vadino paskutiniu šešerius metus Amerikoje, kur atstovavau aukštajai mokyklai ir universitetui.

Aš grįždavau iš JAV tada, kai reikėdavo žaisti įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse, bet dabar aš grįžau ilgam. Nepaisant to, kad turėjau progą žaisti vienoje iš stipriausių NCAA ekipų, turinčių vieną iš geriausių pasaulio trenerių, aš nusprendžiau grįžti į Europos krepšinį. Jau dabar galiu pasakyti, kad tai man yra jaudinanti permaina, bet dar didesnių įspūdžių laukiu tada, kai prasidės Eurolygos varžybos – tai įvyks jau šią savaitę!

REKLAMA

Trumpai atpasakojant, palikau Lietuvą, kad dvejus metus lankyčiau Amerikos aukštąją mokyklą ir turėti galimybę patekti į Duke universitetą, kuriame dirba Mike'as Krzyzewski, geriau žinomas kaip dabartinis JAV vyrų krepšinio rinktinės treneris ir 2008 metų Pekino olimpiados aukso medalio laimėtojas.

Duke universitete praleidau ketverius metus ir galėjau pasilikti dar metams, bet įgijau akademinį laipsnį, kurio ten ir siekiau. Ketverių metų man tikrai pakako ir aš panorau grįžti į Europą. Štai kodėl Eurolygos sezono startas man tiek daug reiškia.

Galima sakyti, kad pasirinkau „Žalgirį“ kaip tik dėl to, kad jis žaidžia Eurolygoje. Turėjau keletą pasiūlymų iš kitų šalių klubų, bet jie nepateko į Eurolygą.“

Eurolygos startas – tikras iššūkis

„Trečiadienis man, kaip turbūt ir visiems kitiems Senojo žemyno žaidėjams, bus labai jaudinantis. Išbėgti į legendinę Kauno sporto halę ir kovoti su Vilerbano „Asvel“ – tikras iššūkis. Žinau, kokia atmosfera būna čia, Kaune. Žmonės Lietuvoje myli krepšinį ir, kiek girdėjau, jie užpildo visą areną bei sukuria nepakartojamą atmosferą.

Mano draugai, likę Amerikoje, turbūt neseka to, kaip sekasi man ir „Žalgiriui“ LKL čempionate ar kitose varžybose, bet jie tikrai žino, kad aš žaisiu Eurolygoje ir didžiuojasi tuo.

Dar viena iš priežasčių, kodėl aš sugrįžau į Lietuvą, yra ta, jog noriu parodyti žmonėms, kad aš moku gerai žaisti, nes daugelis mūsų šalies krepšinio fanų pamiršo, kas aš toks ir ką sugebu, kadangi labai seniai nieko apie mane negirdėjo.

Esu laimingas grįžęs į Lietuvą. Čia man kur kas lengviau priprasti prie Europos krepšinio subtilybių ir kilti į naują lygį. Ypač džiugina fanų požiūris. Kol kas aš žaidžiu tikrai gerai ir jie mane labai giria.

Kalbant apie sezono pradžią, kol kas viskas einasi gerai. Mes skiname lengvas pergales LKL čempionate ir Baltijos lygoje, bet, be abejo, viskas bus kitaip Eurolygos turnyre, kur kiekvienos rungtynės bus sunkios.

„Žalgiryje“ turime ir veteranų, ir jaunų krepšininkų, norinčių parodyti savo sugebėjimus, taigi komandoje žaidėjų balansas yra labai geras, Tikiuosi, kad kuo praeis daugiau laiko, tuo mes žaisime geriau kaip komanda ir pasieksime iškeltą tikslą – patekti į TOP-16 etapą.

REKLAMA

Asmeniškai tikiuosi, kad man padės ta patirtis dviejuose skirtinguose žemynuose. Manau, kad esu labiau patyręs nei kiti mano amžiaus vaikinai, net nežiūrint į tai, kad jie jau kurį laiką žaidžia Eurolygoje. Mačiau daug pasaulio, o paskutinius ketverius metus mokiausi pas patį Mike'ą Krzyzewskį.


Rašyti komentarą...
r
regis
2009-10-20 10:17:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
truputi pasikeles, bet geras kasioras
Atsakyti
0

a
agne
2009-10-20 13:11:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
pamatysim tavo pasiruošimą per rungtynes.
Atsakyti
0

c
citata
2009-10-20 13:11:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
straipsnį baigia;

"Žalgiriečiai varysis A grupėje, kurioje be prancūzų (.....)"


hmmmm
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų