Lukašenkai pasipriešinusi garsi Baltarusijos sportininkė sulaukė valdžios keršto

Viena garsiausių Baltarusijos sportininkių liko be darbo po to, kai stojo prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą, skelbia tut.by. Europos vicečempionė ir dviejų olimpinių žaidynių dalyvė Sviatlana Kudzelič pajuto, ką reiškia diktatoriaus kerštas.

33-ejų lengvaatletė, kuriai priklauso Baltarusijos rekordas 3000 metrų bėgime, kartu su kitais garsiais šalies sportininkais pasirašė viešą laišką, kuriame buvo smerkiami suklastoti rinkimai ir vėliau sekęs smurtas prieš taikius protestuotojus.

Moteris aštuonerius metus dirbo Ypatingų situacijų ministerijoje, bet dabar išgirdo, kad su ja nebus pratęsta sutartis.

Jai buvo liepta pasirašyti, kad iš darbo išeina savo noru – S. Kudzelič tą ir padarė.

„Jie pasakė, kad jeigu išbrauksiu savo parašą, viskas liks kaip likę. Bandžiau jiems aiškinti, kad konstitucija numato teisę žmonėms reikšti savo nuomonę. Bet pasirodo, kad turime būti tylūs ir paklusti. Jie pripažino, kad nepadariau nieko neteisėto, bet toliau dirbti negaliu“, – tut.by sakė sportininkė.

Sportininkė pripažino, kad anksčiau buvo apolitiška ir net nedalyvavo 2020 m. prezidento rinkimuose.

„Bet rugpjūčio 10-11 d. nutikę įvykiai mane šokiravo. Tai buvo baisu! Daug mano draugų nukentėjo. Turėjau palikti savo komforto zoną, kad išdrįsčiau kalbėti. Supratau, kokios pasekmės manęs laukia“, – teigė ji.

Vėliau dėl savo politinių įsitikinimų bėgikė buvo išbraukta iš komandos, turėjusios vykti į pusės maratono pasaulio čempionatą. Galiausiai į pirmenybes neišvyko visa komanda.

Dabar ji gali būti apskritai išbraukta iš nacionalinės ekipos sąrašų.

„Šiomis dienomis daug verkiu. Nemanau, kad jie gali atimti sportą iš manęs. Vis dar noriu dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Dabar man ne taip svarbu, po kokios šalies vėliava. Kalbant atvirai, svarstau galimybę pasikeisti pilietybę.

Myliu savo šalį, bet viskas yra daroma, kad nebebūčiau baltaruse. Vis tiek liksiu savo šalies patriote“, – tut.by sakė sportininkė.


Rašyti komentarą...
Z
Zjb
2020-09-27 19:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka tu cia triedi nesamones, asile
Atsakyti
0

f
fu
2020-09-28 08:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O juk valdžia nuo Dievo duota, tad prieš valdžią, kaip ir prieš Dievą neburnokit
Atsakyti
0

M
Mama
2020-09-27 10:40:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau pasirašytum "batka", kremliaus trolis.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų