Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ėmėsi tildyti kritikus. Už viešą nuomonę nubaustas „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas. Tačiau LKL persmelkusių problemų, regis, nuslėpti nebepavyks – prabyla ir kitų klubų vadovai.

Nekenčia kritikos

„Teisėjų lygis prastas. Jie daro pernelyg daug klaidų. LKL krečia netvarka“, – vakar pareiškė „Sakalų“ komandos prezidentas Vytautas Kiaušas. Jis žino, kad už kritiškos nuomonės išsakymą nuo šiol gali būti nubaustas pinigine bauda.

„Gana, nebegalime tylėti. Problemos nesprendžiamos, į kritiką nereaguojama, – tęsė “Sakalų„ klubo prezidentas. – Tie jauni vyrai (LKL vadovai – red. past.) nemoka priimti kritikos. Jie nenori suprasti, kad ją išsakome dėl krepšinio ateities. Jie turi suprasti, kad baudomis tiesos nepavyks užgniaužti.“

„Sakalų“ prezidentas sako, kad panašią nuomonę LKL posėdžiuose išsako ir kai kurių kitų klubų atstovai, tačiau tik V.Romanovas tai išdrįso pasakyti viešai. Ir iš karto sulaukė atpildo – vakar LKL pranešė V.Romanovą baudžianti 2 tūkst. litų dydžio bauda už viešai išsakytą kritiką po pirmų dviejų pirmųjų LKL finalo rungtynių.

Sprendimo autorius nežinomas

Sprendimą priėmė LKL vadovai. Kurie? Visi vengia prisiimti atsakomybę.

„Žinau, dėl ko skambinate, bet kalbėkite su mano sporto vyrais – Linu Giliu ir Tomu Rimkumi, o ne su manimi“, – nuo komentarų susilaikė LKL prezidentas Šarūnas Kliokys.

REKLAMA

„Vladimiras Romanovas nubaustas už viešus pasisakymus, bet dėl detalių kreipkitės į Tomą Rimkų“, – sprendimo komentavimą nuo savęs stūmė ir generalinis lygos direktorius Linas Gilys.

Varžybų direktorius Tomas Rimkus sakė pasirašęs po sprendimu, tačiau tik po painaus išaiškinimo leido suprasti, kad sprendimas priimtas LKL vadovybės bendru sutarimu.

„Vladimiras Romanovas savo pareiškimais padarė žalą LKL ir nepagrįstai kritikavo teisėjus“, – aiškino T.Rimkus.

V. Romanovas: „Išlaisvinsiu vergus“

Teisėjai labiausiai nepatenkinti dėl to, kad po antrųjų finalo rungtynių V.Romanovas juos pavadino vergais.

„Dabar viskas aišku: vergų šeimininkas yra LKL vadas. Tas žmogus stoja į karą su tais, kurie siekia panaikinti vergovę“, – taip LKL sprendimą jį nubausti įvertino „Žalgirio“ savininkas V.Romanovas.

„Man ir toliau teks būti Spartaku. Būtinai išlaisvinsiu vergus“, – tęsė V.Romanovas.

Taiko dvigubus standartus

LKL ne kartą kritikuota už pedantiškumą. Pavyzdžiui, buvęs „Lietuvos ryto“ krepšininkas Donatas Zavackas nė nebuvo nubaustas už tai, kad Kauną išvadino mėšlo krūva. O už nepadoraus gesto rodymą visiems halėje susirinkusiems sirgaliams vos 1 tūkst. litų bauda buvo nubaustas po ilgo gumos tempimo.

LKL neryžtingai elgėsi ir po šį sezoną lygą sukrėtusio lažybų skandalo.

LKL bandė sudaryti įspūdi, kad nieko neįvyko, kol specialią komisiją tyrimui atlikti subūrė ne lyga, o Lietuvos krepšinio federacija.

Užuot tyrusi skandalus, LKL užsimojo nutildyti vis garsiau prabylančius kritikus.

„Lyga sekė informaciją. Analizavome V.Romanovo pranešimus ir priėjome prie išvados, kad buvo nuostatų pažeidimas, kuris turi būti atitinkamai įvertintas“, – aiškino T.Rimkus.

Žaboja žodžio laisvę

T.Rimkus teigė, kad jei nenurims, ateityje V.Romanovas gali sulaukti ir griežtesnių sankcijų. Už su komandos veikla susijusio žmogaus įžeidimus lygai numatyta bauda siekia iki 5 tūkst. litų. Tuo metu teisininkai stebisi lygos sprendimu ir rimtai abejoja, ar toks sprendimas nepažeidžia žodžio laisvės. Tokios baudos gali būti skiriamos tik teismuose.

REKLAMA

„Reikėtų peržiūrėti pačių LKL nuostatų teisėtumą. Tokius dalykus gali spręsti tik teismas. O šiuo atveju LKL baudžia už savo kritiką. Iš teisinės pusės tokia nuostata – niekinė. Nekalbant apie tai, kad prieštarauja pamatinėms Konstitucijos nuostatoms“, – pastebėjo advokatė Laura Daumantaitė.

Citatos, už kurias nubaustas V.Romanovas

"Pirmosios LKL superfinalo rungtynės dar kartą patvirtino, kad krepšinis Lietuvoje vystosi pagal nesąžiningų žmonių taisykles.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų