Tokijuje vykstančiose vasaros paralimpinėse žaidynėse be pergalių lieka titulą ginanti Lietuvos vyrų golbolo rinktinė. A grupės antrojo turo rungtynėse lietuviai sužaidė lygiosiomis 7:7 su menkai pažįstama Alžyro rinktine, kuriai visus įvarčius pelnė vienas žaidėjas.

Rungtynių pradžia lietuviams buvo labai sėkminga – po Justo Pažarausko dublio ir vieno Genriko Pavliukianeco įvarčio lietuviai atitrūko 3:0, sužaidus vos kiek daugiau nei 3 min.

Vėliau Alžyro rinktinė sustygavo savo gynybą, o lietuviai ėmė klysti. Pirmojo kėlinio viduryje Samiras Belhouchatas atidarė Alžyro rinktinės įvarčių sąskaitą. Netrukus afrikiečiai galėjo priartėti iki minimumo, bet S.Belhouchatas nerealizavo baudinio, o G.Pavliukianecas netrukus suteikė lietuviams saugesnį pranašumą – 4:1.

Lietuvių klaidos tęsėsi ir toliau – taisykles pažeidė J.Pažarauskas ir G.Pavliukianecas, o S.Belhouchatas realizavo vieną baudinį (4:2). Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje dėl ilgo Nerijaus Montvydo metimo į lietuvių vartus vėl buvo skirtas baudinys.

Šį kartą S.Belhouchatas neklydo (4:3). Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės legenda G.Pavliukianecas pelnė trečiąjį savo įvartį (5:3), bet jau kitos atakos metu S.Belhouchatas vėl sušvelnino deficitą (5:4).

Po maždaug minutės lietuviai pirmą kartą gavo progą mesti baudinį, bet G.Pavliukianecui nepavyko pasižymėti. Nervų karas tęsėsi ir toliau, o likus žaisti 7 min. S.Belhouchatas pasinaudojo lietuvių klaida gynyboje ir po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą (5:5). Lyg to būtų negana, likus žaisti 6 min. S.Belhouchatas pelnė net 6-ąjį savo įvartį ir pirmą kartą išvedė alžyriečius į priekį.

Tiesa, Alžyro rinktinė netrukus pažeidė 10 sek. taisyklę. Į jų vartus buvo skirtas baudinys ir J.Pažarauskas nesuklydo (6:6). Lygus rezultatas išsilaikė vos 11 sek. G.Pavliukianecas buvo nubaustas dėl per ilgo metimo ir S.Belhouchatas dar vienu baudiniu persvėrė rezultatą (6:7).

Vieno žaidėjo „tempiama“ Alžyro rinktinė ėmėsi ir taktinių gudrybių. Pavargę alžyriečiai neretai keldavo rankas ir prašydavo pataisyti akinius, taip gaudami papildomo laiko poilsiui. Likus žaisti apie 3 min. lietuviai turėjo gerą progą išlyginti rezultatą, bet J.Pažarauskas neįmetė baudinio.

Gelbėti Lietuvos rinktinę ėmėsi Marius Zibolis, kuris likus 2 min. 19 sek. atstatė pusiausvyrą (7:7). Per likusį laiką abi rinktinės sėkmingai gynėsi ir rezultatas nebepakito.

„Taškas, aišku, geriau nei nulis, bet žaidimas visiškai nedžiugina. Nesuprantu, kas darosi su komanda. Aš matau daug pasimetimo, daug nereikalingų emocijų aikštelėje. Tikiuosi, kad mes tai sutvarkysime. Gal veikia nuolatinis čempionų vardų priminimas, nors visada sakau, kad tuos vardus apginti bus labai sunku.

Turime žaisti rungtynes po rungtynių. Gerai, kad ištraukėme šias rungtynes, bet su tokiu žaidimu mes toli neisime. Žinau, jog vyrai tikrai gali, bet jie turi patikėti patys savimi“, – sakė rinktinės treneris V. Gecevičius.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Marius Zibolis, Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas, Artūras Jonikaitis, Genrikas Pavliukianecas, Mantas Brazauskis.

Abi rinktinės A grupėje startavo skaudžiais pralaimėjimais. Lietuviai 2:11 neprilygo brazilams, o alžyriečiai taip pat 9 įvarčių skirtumu – 4:13 – nusileido japonams.

Iš 5 grupės komandų į ketvirtfinalį pateks 4 ekipos, tad realu, kad vietai atkrintamosiose varžybose gali užtekti ir 1 pergalės.

2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuvos rinktinė iškovojo aukso medalius. Tuo tarpu Alžyras grupės etape įveikė kanadiečius, bet dėl prasčiausio įvarčių santykio liko paskutinis ir nepateko į ketvirtfinalį.

Penktadienį Lietuvos rinktinė turės poilsio dieną, šeštadienį žais su japonais, sekmadienį vėl ilsėsis, o pirmadienį kovos su JAV golbolininkais.V