0

Pirmą pergalę trečiose VTB Vieningosios lygos rungtynėse iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, namuose 81:70 (8:22, 27:22, 27:10, 19:15) palaužę Samaros „Krasnyje Krylja“ su Tautvydu Lydeka ir Rolandu Alijevu.

Amerikiečių vedami svečiai greitai apsiprato „Siemens“ arenoje ir pradžioje laikė iniciatyvą savo rankose ir per kelias minutes įgijo dviženklę persvarą - 4:16. Sunkius laikus vilniečiams pratęsė galingu dėjimu su pražanga pasižymėjęs T.Lydeka (7:21). Į aikštę kėlinuko pabaigoje įžengė ir R.Alijevas. „Lietuvos rytas“ puikiai pradėjo antrą ketvirtį (14:23), tačiau šeimininkų entuziazmą greitai numalšino du Ch.Simmonso tritaškiai 14:28. Po dar vieno efektingo T.Lydekos dėjimo deficitas šoktelėjo iki septyniolikos - 18:35. „Lietuvos rytas“ dar kartą bandė apkarpyti skirtumą, bet rusai atkakliai laikėsi įgyto pranašumo - 26:40. Atkaklumo netrūko ir šeimininkams - iki didžiosios pertraukos galiausiai pavyko bent šiek tiek priartėti -

Per pusantros minutės trečiojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ panaikino beveik visą atsilikimą - 43:44. 33-ąją minutę „Lietuvos rytas“ jau buvo priekyje - 45:44. Kelias minutes vienu tašku pirmavo tai vieni, tai kieti. Vis dėlto baigiantis kėliniui dūmai išsisklaidė ir „Lietuvos rytas“ prieš lemiamą susitikimo dalį pirmavo 62:54. Tiesa, Rusijos klubas ginklų nesudėjo. Ch.Simmonsas tempė komandą į priekį ir perkirpo „Lietuvos ryto“ pranašumą perpus - 64:60. Laiku susiėmę šeimininkai ėmė tolti, o S.Babrauskas tritaškiu sudavė stiprų smūgį varžovams - 74:63. „Krasnyje Krylja“ dar turėjo vilčių atkurti intrigą, prisidėjo ir trumpam iš rikiuotės iškritęs N.Nedovičius (susimušė raumenį) ir penktą pražangą gavęs J.Blūmas. Bet paskutinę atakos sekundę R.Seibutis atstatė 10 taškų pranašumą (76:66) ir įtvirtino pergalę.

„Lietuvos rytas“ šiam susitikimui neregistravo bulgaro Dejano Ivanovo ir Simo Buterlevičiaus.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 13, Renaldas Seibutis 12, Janis Blūmas, Nemanja Nedovičius ir Mindaugas Katelynas (7 atk. kam.) po 11, Predragas Samardžiskis ir Vilmantas Dilys 6, Artūras Jomantas 4, Devidas Dulkys 3, Dovydas Redikas ir Leonas Radoševičius (6 atk. kam.) po 2..