Šiandien Vilniaus „Siemens“ arenoje prasidėjo 2009 metų pasaulio ledo ritulio I-ojo diviziono A grupės čempionatas. Jo starte nesėkmę patyrė Lietuvos rinktinė, kuri 1:5 neatsilaikė prieš turnyro favoritus kazachus.

Mačą tarp Lietuvos ir Kazachstano rinktinių stebėjo daugiau nei 7 tūkstančiai žiūrovų, todėl komandos susitikimą pradėjo gana nervingai. Lietuviai stengėsi nenuvilti jų palaikyti gausiai susirinkusių sirgalių ir jau nuo pirmų minučių metėsi į puolimą, bet varžovai iš Kazachstano patikimai gynėsi ir po truputį patys ėmė ieškoti kelių mūsiškių vartų link. Pirmas įvartis į Lietuvos rinktinės vartus krito 2 min. 37 sek., o dar beveik po minutės rezultatas tapo jau 2:0 svečių naudai.

Antrajame kėlinyje kazachai pasiekė dar vieną įvartį, bet lietuviai nesudėjo ginklų ir trečiojo kėlinio pradžioje (46 min 25 sek) pasižymėjo Donatas Kumeliauskas, taip ne tik sušvelnindamas rezultatą iki 1:3, bet ir atgaivindamas intrigą rungtynėse. Vis dėlto vėliau varžovai pasinaudojo tuo, kad keli mūsų rinktinės nariai užsidirbo baudos minučių (Mindaugui Kierui buvo skirta net 5 minučių bauda), ir savo kiekybinę persvarą pavertė dar dviem įvarčiais. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė Kazachstano komandos pergalę rezultatu 5:1 (2:0, 1:0, 2:1).

Priminsime, kad kituose pirmosios varžybų dienos mačuose pergales šventė taip pat favoritai: Japonijos ledo ritulininkai 7:1 (1:1, 4:0, 2:0) pranoko Kroatiją, o Slovėnijos rinktinė 6:0 (3:0, 3:0, 0:0) susitvarkė su Australija.