Lietuvos prezidento akivaizdoje – dramatiška „Lietkabelio“ pergalė Europos taurėje

Sirvydis sužaidė karjeros rungtynes

Panevėžio „Lietkabelis“ (2/4) Europos taurėje iškovojo dramatišką pergalę. Nenado Čanako auklėtiniai savo arenoje po įtemptos kovos 100:96 (30:14, 17:25, 25:22, 28:35) palaužė Breso Burgo JL (Prancūzija) klubą (4/2. Tai buvo pirmoji Lietuvos klubo pergalė Europos taurėje po beveik mėnesio pertraukos. Prancuzijos klubas iki šiol buvo patyręs tik vieną pralaimėjimą.

Pirmajame kėlinyje „Lietkabelis“ turėjo 16 taškų pranašumą.

Šios rungtynės sulaukė didelio žinomų žmonių dėmesio. Rungtynes „Kalnapilio“ rungtynėse stebėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos rinktinės trenerių štabo narys ir Bostono „Celtics“ tarptautinio skautų departamento direktorius Benas Matkevičius ir buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas bei NBA čempionų Denverio „Nuggets“ klubo biuro darbuotojas Martynas Pocius.

Panevėžiečiai rungtynes pradėjo per pirmąjį kėlinį pataikydami visus aštuonis tritaškius ir jau ketvirčio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą (30:14).

Svečiai per anksti rankų nenuleido, pradėjo antrąjį kėlinį 11:0 ir priartėjo (30:25). Visgi panevėžiečiams pavyko išlaikyti atotrūkį iki pertraukos – 47:39.

Per trečiąjį kėlinį šeimininkams pavyko susigrąžinti dviženklį pranašumą: ketvirtį „7bet-Lietkabelis“ laimėjo 25:22 ir prasidedant ketvirtajam kėliniui pirmavo 72:61.

Ketvirtajame kėlinyje likus mažiau nei trims minutėms panevėžiečiai po dviejų Oreliko baudų įgijo plius septynis (87:80). Geresnę atkarpą sužaidę svečiai pasivijo – likus minutei komandas skyrė du taškai (89:87).

Tuomet Popovičius realizavo abi baudas, varžovų ataka buvo nesėkminga, Gabas pataikė baudą, bet kitoje aikštelės pusėje Zaccharie Risacheras pasižymėjo iš toli (92:90).

Netrukus Orelikas ir Godwinas Omenaka apsikeitė po taiklų baudos metimą (93:91), o dar kartą prie baudų metimo linijos žengęs Orelikas sumetė abi (95:91).

Po pertraukėlės Maksimas Salashas prametė iš toli, Sirvydis pataikė abu baudų metimus, į Earlo Rowlando dvitaškį Valinskas atsakė taiklia bauda, o iškart po to Burgo ekipa psižymėjo iš toli.

Sirvydžio ranka metant du baudų metimus nesudrebėjo ir Panevėžio ekipa triumfavo (100:96).

„7bet-Lietkabeliui“ Deividas Sirvydis surinko 27 taškus, Gediminas Orelikas pridėjo 18, Valinskas ir Popovičius po 15.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais Europos Taurėje (EuroCup BKT) lapkričio 14 d. su Ankaros „Turk Telekom“ klubą iš Turkijos.