Klaipėdoje tęsiasi Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame mūsų šalies sportininkams baseine konkurenciją palaiko plaukikai iš kaimyninės Latvijos, Izraelio ir Ukrainos.

Lietuvos čempione dar sykį tapo Rūta Meilutytė, kuri triumfavo moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi finale. Ji distanciją įveikę per 25,52 sek.

Antroje vietoje liko latvė Ieva Maluka (25,9 sek.), o bronzos medalis atiteko Smiltei Plytnykaitei (26,39 sek.).

R. Meilutytei priklausantis šalies moterų rekordas – 25,04 sek. – kartu yra ir normatyvas į pasaulio čempionatą.

Moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje atrankos lyderės statusą pateisino latvė Ieva Maluka (4:27.88). Dėl antrosios vietos iki paskutiniųjų metrų kovojo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Marija Romanovskaja ir Norvegijos plaukimo klubui atstovaujanti Haide Nikelis. Finišo sienelę pirmiau palietė M. Romanovskaja (4:32.72), o po jos ir H. Nikelis (4:32.97), kuri pranoko karjeros rekordą (4:33.47).

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale dar vieną šalies čempiono titulą iškovojo panevėžietis Tomas Navikonis (49.91). 0,01 sek. asmeninį rekordą pasigerinęs plaukikas pranoko klaipėdietį Daniil Pancerevą (50.13) ir komandos draugą Deividą Kazilą (50.51). Jie abu taip pat gerinosi asmeninius pasiekimus.

Moterų 200 m plaukimo nugara finale auksą iškovojo Patricija Geriksonaitė iš Šiaulių. Šalies čempionė distanciją įveikė per 2 min. 20,78 sek. ir pagerino karjeros rekordą (2:20.91). Sidabras atiteko Paulinai Pekūnaitei (2:21.53) iš Klaipėdos, o bronzą pelnė Beata Jakštaitė (2:21.75 PB) iš Panevėžio.

Ukrainietis Nikita Ostapenko buvo greičiausias vyrų 200 m plaukimo peteliške finale. Nugalėtojas finišavo per 2 min. 4,99 sek. ir tik paskutiniuose distancijos metruose aplenkė Saverio Multin (2 min. 5,32 sek.). Šveicarijos plaukimo klubui atstovaujantis lietuvis pasigerino karjeros rekordą (2:05.81). Bronza atiteko Lukui Liutkevičiui (2:12.24) iš Kauno plaukimo mokyklos. Puikiai pasirodė ir penktą vietą užėmęs Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Rokas Milvydas (2:16.77), sėkmingai užfiksavęs naują šalies rekordą iki 15 metų. Ankstesnis pasiekimas taip pat priklausė R. Milvydui (2:17.22).

Lietuvos plaukimo čempionatas yra įtrauktas į oficialius Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) varžybų kalendorius, tad visi Klaipėdoje startuojantys plaukikai gali vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas, tarp jų ir pasaulio bei Europos plaukimo čempionatus.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad pasaulio čempionato „A“ normatyvus sėkmingai yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine). Sportininkai normatyvus FINA patvirtintose varžybose dar gali vykdyti iki gegužės 15 dienos.