0

Lenkijoje vykstančiame Europos moterų krepšinio čempionate pralaimėjimu A grupės varžybas užbaigė Lietuvos rinktinė, kuri nieko nelėmusiose rungtynėse 46:57 (8:18, 9:13, 16:15, 13:11) nusileido Slovakijai.

Nepaisant nesėkmės, lietuvės grupėje užėmė pirmąją vietą, o slovakėms pirmenybės jau baigtos.

Mačą kiek geriau pradėjo slovakės, kurios sužaidus kelias minutes kėlinyje priekyje buvo 7:1. Tačiau po vangios pradžios lietuvaitės šiek tiek atsigavo ir po Sandros Linkevičienės baudos metimo deficitas buvo jau tik taškas - 6:7. Po dar kelių iš eilės klaidų Slovakijos rinktinė vėl atitrūko - 14:7. Per likusį laiką slovakės išlaikė persvarą ir pirmasis kėlinys baigėsi lietuvaitėms atsiliekant rezultatu 8:18.

Lietuvos rinktinė ir toliau niekaip negalėjo atrasti savojo žaidimo, o sužaidus bemaž keturias minutes antrajame kėlinyje Slovakijos rinktinė priekyje buvo rezultatu 20:8. Ir tik netrukus M.Solopova pataikė tritaškį ir skirtumą sumažino - 11:20. Lietuvės per likusį laiką dar pelnė 7 taškus, tačiau kėliniui pasibaigus Slovakija vis dėlto turėjo jau 14 taškų pranašumą - 31:17.

Trečiasis kėlinys lietuvėms prasidėjo ne ką geriau ir po Slovakijos laimėtos atkarpos 5:0 deficitas siekė jau 19 taškų - 17:36. Po kelių sėkmingų atakų skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 14 taškų - 24:38. Po Rimos Valentienės taiklaus tolimo metimo Lietuva priartėjo iki 11 taškų - 27:38. Paskutinėje atakoje lietuvėms ir vėl nepavyko apsiginti - Slovakija 46:33 vis dar priekyje.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje lietuvės surengė šturmą ir po G.Paugaitės baudos metimų skirtumas jau buvo tik 7 taškai - 39:46. Po M.Solopovos dvitaškio slovakės pirmavo jau tik 5 taškais - 41:46. Bet netrukus varžovės šiek atsigavo, pataikė du tolimus metimus ir vėl atitolo - 52:42. Visgi pasivyti varžovių nepavyko ir šios šventė pergalę - 46:57.

Slovakija: Lucia Kupcikova 18, Romana Vynuchalova 10, Darina Misurova 8.

Lietuva: Marina Solopova 14, Vaida Sipavičiūtė 7, Rima Valentienė 6, Giedrė Paugaitė 5 (6 atk. kam.), Sandra Linkevičienė 5, Agnė Abromaitė 4, Eglė Šulčiūtė 2, Gabrielė Gutkauskaitė 2, Gintarė Petronytė 1.