SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Belgrade (Serbija) surengtame Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference“ diviziono turnyre sėkmingai pasirodė Lietuvos rinktinė.

Kristiano Tautvydo Jakubos treniruojamos lietuvės trečiajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione tarp 9 komandų užėmė ketvirtąją vietą. Tai – keturiomis pozicijomis geresnis rezultatas nei praėjusiais metais.

Turnyrą lietuvės pradėjo B grupėje. Pirmosiose rungtynėse mūsiškės 31:10 nugalėjo Juodkalnijos komandą. Vėliau lietuvės metė rimtą iššūkį turnyro favoritei Šveicarijai ir pralaimėjo jai tik po atkaklios kovos 5:17.

Antrojo etapo F grupėje mūsiškės 27:10 nugalėjo Liuksemburgą ir vėliau žaidė labai svarbias rungtynes su Slovakijos ekipa. Puikiai rungtynes pradėjusios lietuvės jau per pirmąsias 5 min. surengė dvi rezultatyvias atakas ir pirmavo 12:0.

Antrajame kėlinyje slovakės perėmė iniciatyvą bei du sykius prispaudė kamuolį lietuvių įskaitiniame plote. Visgi jos nepataikė realizacijos smūgių, todėl Lietuvos rinktinė vis dar pirmavo 12:10. Atsilaikiusios paskutines minutes lietuvės šventė pergalę tuo pačiu rezultatu 12:10. Ši pergalė garantavo lietuvėms vietą pusfinalyje.

Pusfinalyje laukė akistata su Šveicarijos rinktine. Nors jaunu amžiumi čempionate išsiskyrusios lietuvės vėl įnirtingai priešinosi gerokai vyresnėms varžovėms, pergale vėl džiaugėsi šveicarės 34:5. Verta pažymėti, kad didelį pranašumą varžovės įgijo tik paskutinėmis minutėmis, kai Lietuvos regbininkės galiausiai nebeturėjo vilčių išsigelbėti.

Kovoje dėl bronzos medalių vėl teko žaisti su Slovakijos regbininkėmis. Kaip ir pirmajame tarpusavio mače, lietuvės pirmosios išsiveržė į priekį 5:0, tačiau šįkart jau pirmoje pusėje slovakės sugebėjo išsiveržti į priekį 12:5.

Antrajame kėlinyje Slovakija dar labiau nutolo – 17:5. Mačo pabaigoje lietuvės ėmė „šturmuoti“ varžovių įskaitinį plotą ir sugebėjo sušvelninti atsilikimą (10:17). Visgi tuomet teisėja paskelbė rungtynių pabaigą.

„Rezultatą vertinu teigiamai, nes pasiektas minimalus šių metų tikslas. Manau, kad jis atspindi esamą situaciją Lietuvos moterų regbyje, nors medaliai buvo labai arti“, - sakė treneris T. K. Jakuba.

Lietuvos rinktinės treneris labiausiai liko patenkintas rungtynėmis su Šveicarija, kuri vėliau tapo turnyro čempione ir pakilo į aukštesnį divizioną.

„Merginos rodė charakterį, kovojo iki paskutinių akimirkų ir bandė pildyti žaidimo planą. Smagu, kad merginų psichologija stiprėja ir jos jau gali laikytis prieš tikrai pajėgią komandą. Nors rezultatai abejose rungtynėse buvo skirtingi, kovingumas išliko toks pat“, - sakė T. K. Jakuba.

Lietuvos rinktinei atstovavo Aurelija Tartilaitė, Gerda Andriejaitytė, Felicija Kvedaraitė, Julija Banevičiūtė, Erika Šimkonytė, Gabija Jacunskaitė, Viktorija Makovskytė, Greta Zažeckaitė, Gertrūda Statkutė, Izabelė Tautkutė, Marija Lemziakova ir Santa Ivanauskaitė.

Turnyro finale Šveicarijos komanda 14:5 nugalėjo Andorą.