14
U16 kova, rungtynių akimirka (nuotr. FIBA)

Vėlyvą penktadienio vakarą vykusiame Europos merginų U16 krepšinio čempionate paskutinę ir pačią svarbiausią dvikovą sužaidė Lietuvos rinktinė – lietuvaitės vis tik nusileido Rusijos rinktinei.

14

Lietuvės pusfinalyje 54:51 įveikė bendraamžes iš Prancūzijos.

Sunku patikėti, tačiau visų pirmenybių metu šešiolimečių rinktinę į priekį veda vos trylikos metų krepšininkė Justė Veronika Jocytė.

Finalo dvikovą:

Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje vyko tikras mūšis: lietuvės paskutinėmis pirmojo ketvirčio minutėmis pelnė šešis taškus be varžovių atsako ir nutolo 24:20. Justės Jocytės ir Audronės Zdanevičiūtės puolime vedamos lietuvės netrukus įgijo pranašumą 36:26.

Visgi Viliaus Stanišausko auklėtiniams per likusias dvi žaidimo minutes taškų pelnyti nepavyko, o tuo pasinaudojusios rusės sumažino deficitą iki vos trijų taškų – 35:38.

Trečiajame kėlinyje vyko permaininga kova, rinktinės apsikeitė sėkmingomis atkarpomis, o prieš lemiamą ketvirtį rusės įgijo minimalią persvarą 54:53.

Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis vyko kova taškas į tašką: sportininkės neleisdavo konkurentėms atsikvėpti. Visgi, paskutinėmis minutėmis Rusijos rinktinė išsiveržė į priekį ir laimėjo rezultatu 73:66.