Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė žaidė itin svarbias 7-os atrankos grupės į pasaulio čempionato rungtynes su Prancūzijos komanda. Susitikimą po atkaklios kovos rezultatu 1:0 (0:0) laimėjo prancūzai.

Pirmajame kėlinyje aktyvesni buvo atvykėliai iš Prancūzijos, tačiau mūsiškiai patikimai gynėsi ir kartas nuo karto pagrasindavo savo varžovams smūgiais iš standartinių padėčių. Vis dėlto bene pavojingiausi epizodai kilo būtent prie lietuvių vartų, kai pačioje kėlinio pabaigoje saugo Jeremy Toulalano smūgį iš arti atmušė Deividas Česnauskis, o kitos atakos metu savo meistriškumą pademonstravo ir lietuvių vartininkas Žydrūnas Karčemarskas. Po pirmosios rungtynių pusės – 0:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug nepasikeitė – prancūzai ir toliau diktavo savo sąlygas. Nors svečiams kurį laiką niekaip nepavyko pralaužti Lietuvos rinktinės gynybos, 67 minutę po itin grubios Mindaugo Pankos klaidos klastingu tolimu smūgiu Franckas Ribery išvedė savo komandą į priekį – 1:0. Po praleisto įvarčio lietuviai nebesugebėjo rimčiau pasipriešinti savo priešininkams ir finalinis teisėjo švilpukas paskelbė minimalią Prancūzijos rinktinės pergalę.

Lietuviai, kurie su 9 taškais po penkių turų grupėje užima antrą vietą, šiame mače vertėsi be vieno iš savo lyderių gynėjo Mariaus Stankevičius, o prancūzams, savo sąskaitoje turintiems jau 7 taškus, nepadėjo puolėjas Nicolas Anelka.

Susitikimą stebėjo daugiau nei 9 tūkstančiai sirgalių.

Priminsime, kad balandžio 1 d. Paryžiaus „Stade de France“ stadione šios rinktinės išmėgins savo jėgas antrą kartą.

Kitame 7-os grupės mače Rumunijos futbolininkai namuose 2:3 (0:2) neatsilaikė prieš Serbijos atstovus.