Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du Lietuvos futbolo arbitrai naujus metus pradeda padarę šuolį tarptautinėje karjeroje. Aikštės teisėjams kauniečiams Gediminui Mažeikai ir Aušrai Tvarijonaitei-Kancei skirtos aukštos UEFA arbitrų kategorijos, praneša LFF.

REKLAMA

Aukščiausias įvertinimas istorijoje

UEFA varžybose teisėjaujantys vyrai skirstomi į šešias kategorijas - nuo ketvirtosios iki „Elite“, o  moterys į keturias - nuo trečiosios iki „Elite“.

Arbitrai vertinami pagal nuopelnus, atliktą darbą, fizinį pasiruošimą, patirtį, potencialą, kalbos sugebėjimus, dalyvavimą UEFA kursuose ir įvertinimą savo šalyje.

Peržiūrėdamas kategorijas 2010-11 metų sezono antrai pusei UEFA teisėjų komitetas paaukštino du lietuvius. A.Tvarijonaitė-Kancė šoktelėjo iki „Premier“ kategorijos (antra pagal svarbą), o G.Mažeika – iki antros kategorijos.

REKLAMA
REKLAMA

Tai aukščiausias teisėjų įvertinimas Lietuvos futbolo istorijoje nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Profesionalūs ir patyrę arbitrai

Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA)  prezidentas Jonas Braga sakė, kad tokie sprendimai viršijo netgi jo paties lūkesčius: „Tai – ženklus įvertinimas tarptautinėje arenoje. Iki šiol mūsų šalies arbitrai po kelių darbo metų įgiję trečią kategoriją aukščiau nepakildavo.“

Anot J.Bragos, nors ant aukštesnės kategorijos teisėjų pečių gula ir didesnė atsakomybė, abu lietuviai gali sėkmingai susidoroti su užduotimis.

„Gediminas, nežiūrint į jo jauną amžių, jau yra pakankamai patyręs teisėjas. Aušrai iki aukščiausios moterų teisėjų -  Elito kategorijos - liko tik vienas laiptelis. Tikiu, kad ji įveiks ir šią aukštumą. Abu arbitrai yra ypač profesionalūs ir geri pavyzdžiai kitiems“, - teigė LFTA vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Arbitrei staigmena, teisėjas laukė įvertinimo

A.Kancės teigimu, paskyrimas į antrą pagal svarbą moterų teisėjų kategoriją jai buvo netikėtas: „Labai džiaugiuosi. Žinia gerokai nustebino, nes ši kategorija ilgą laiką buvo suteikiama tik tam tikrai grupei teisėjų. Praėję metai man asmeniškai buvo labai geri. Tikiuosi, kad tokie bus ir 2011-ieji.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų