Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl medalių Europos čempionate Juodkalnijoje – Mindaugo Noreikos auklėtiniai pateko į ketvirtfinalį.

Aštuntfinalyje lietuviai po atkaklios kovos 75:70 (18:25, 17:17, 22:12, 18:16) palaužė Vokietijos bendraamžius.

Lietuvos ketvirtfinalio varžovai paaiškės kiek vėliau – jais taps Prancūzijosn arba Lenkijos krepšininkai. Rungtynės vyks ketvirtadienį.

Lietuvos rinktinę į priekį tempė Mantas Rubštavičius, pelnęs 24 taškus (3/7 dvit., 4/7 trit., 6/9 baud.).

Aštuntfinalį vokiečiai pradėjo daug aktyviau ir dominavo kovodami dėl kamuolių ir rinkdami taškus iš po krepšio – M. Noreika negailėjo riksmų savo auklėtiniams, kuriems antrojo kėlinio pradžioje teko ropštis iš dviženklio deficito – 18:29.

Kiek aktyvesnė gynyba ir keli geri epizodai puolime leido priartėti, bet Vokietija priekyje išliko per visą pirmą mačo pusę.

Brautis į priekį lietuviai pradėjo po pertraukos, trečią kėlinį atidarę spurtu 14:3 – Dovydas Buika pelnė keturis taškus iš eilės, Dominykas Stenionis smeigė tritaškį ir mūsiškiai buvo priekyje 49:45.

Ketvirtame kėlinyje lietuviams jau buvo pavykę susikrauti solidžią persvarą – 66:56, bet vokiečiai taip pat nebuvo linkę pasiduoti. Likus žaisti tris minutes Elliaso Baggette’o dvitaškio komandas teskyrė du taškai (69:67).

Vis tik tada varžovai dvi minutes nepelnė taškų, į tai Lietuva atsakė greitais Augusto Marčiulionio taškais ir Manto Rubštavičiaus dvitaškiu – likus žaisti kiek mažiau nei minutę persvara padidėjo iki 7 taškų.

Per likusį laiką Vokietijos rinktinė nepriartėjo ir lietuviai išsaugojo pergalę savo rankose.

Lietuvos rinktinė čempionatą pradėjo C grupėje, kurioje liko antri – startavo nesėkmėmis prieš Ispaniją (65:75) ir Ukrainą (69:71), bet vėliau nušlavė čekus (108:66).

Lietuva: Mantas Rubštavičius 24, Dominykas Stenionis 13, Dovydas Buika 12, Augustas Marčiiulionis 8, Ugnius Jaruševičius ir Jokūbas Rubinas po 5.

Vokietija: Michaelis Ratajus 15, Eliasas Baggette;as 14, Samanda Fru 12.