Lietuvoje sparčiai populiarėja grapplingo imtynės, kuriose gerai įvaldytos technikos dėta galima įveikti didesnius ir fiziškai stipresnius varžovus Praėjusiais metais vyko ir pirmasis Lietuvos čempionatas

Balandžio 4 d., Kauno sporto halėje vyks Europos grapplingo imtynių taurės varžybos – čia susirungs daugiau nei 100 sportininkų. Daugiau nei pusė dalyvių bus iš Lietuvos, kiti atvyks iš įvairių šalių – Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Airijos, Ukrainos, Vokietijos, Alžyro ir Indijos.

Tai bus pirmos tokio lygio tarptautinės varžybos, vykstančios Lietuvoje. Lietuvos graplingo imtynių federacijos (LGF) įkūrėjas ir vadovas, vienas geriausių visų laikų šalies bušido kovotojų Kęstutis Smirnovas džiaugiasi, kad tarptautinė federacija pasitiki Lietuva.

„Džiugu, kad tarptautinė grapplingo federacija pasitiki mumis ir davė leidimą organizuoti tokį turnyrą. Mūsų federacija gyvuoja dar tik dvejus metus, todėl tai tik pradžia. Turnyro organizavimas susijęs su siekiu populiarinti šį sportą mūsų šalyje“, – pasakoja K. Smirnovas.

REKLAMA

Neseniai kovotojo karjerą baigęs K. Smirnovas visada pasižymėjo imtynių veiksmais ir daugiausiai praktikavo dziudo kovos meną, kurio dabar moko ir vaikus. Visi gyvenimą buvęs arti imtynių sporto, jis ir dabar nori kuo labiau jį populiarinti ir vardina grapplingo privalumus.

„Dabar labai populiarėja mišrių kovos menų (MMA) kovos – čia viskas tas pats, tik nėra smūgių, dėl ko šiame sporte patiriama mažiau traumų. Čia vyksta imtynės, labai svarbi technika. Kovotojas turi turėti didelį techninių veiksmų arsenalą“, – kalba federacijos vadovas.

Grappling imtynių kova trunka penkias minutes. Per jas vienas iš sportininkų turi priversti kitą pasiduoti. Teisėjas čia į kovą beveik nesikiša, o neišsiaiškinus laimėtojo, skiriamas papildomas dviejų minučių raundas. Jame jau skiriamas auksinis taškas aktyvesniam kovotojui – už gerą metimą ar užimtas kontroliuojančias pozicijas.

 

Grappling imtynių varžybų dalyviai yra skirstomi pagal kelias amžiaus grupes – iki 13, 15, 17, 19 metų sulaukusius, suaugusius ir veteranus. Vėliau sportininkai išskirstomi ir pagal svorio kategorijas. Pačios imtynės nuo kitų skiriasi paprastomis taisyklėmis.

„Graplinge nėra draudžiamų veiksmų – pavyzdžiui dziudo negalima imti už kojų, sambo smaugti, laisvosiose imtynėse neleidžiami laužimai ir t.t. Čia galima viskas – negalima smūgiuoti ir atlikti gyvybei pavojingų veiksmų. Tai yra mišri imtynių sporto šaka“, – sako K. Smirnovas.

Norint gerai pasirodyti graplingo imtynėse, neužtenka išmanyti vienos kovos menų disciplinos – geriausi sportininkai priklauso kelioms imtynių sporto federacijoms.

Nors LGF dar tik skaičiuoja antrus metus, 2014 m. jai buvo sėkmingi – surengtos keturios varžybos, sudarytos rinktinės, o pati federacija jau vienija 29 sporto klubus.

„Manau, kad ši sporto šaka tikrai bus populiari, nes joje slypi visa imtynių filosofija – silpnesnis, mažesnis kovotojas gali įveikti didesnį ir fiziškai stipresnį, panaudodamas techninius veiksmus. Įvaldęs techniką, gali įveikti bet ką“, – tiki K. Smirnovas.

REKLAMA

Nors Kaune vyksiančioje Europos taurės varžybose nebus dalinami tiesiogiai bilietai į aukštesnio rango varžybas, kiekviena kova – svarbi. Pagal rezultatus yra sudaromi sportininkų reitingai, leidžiantys įvairiuose turnyruose išvengti stipresnių varžovų pirmose kovose. K. Smirnovas tikisi, kad lietuviams namų sienos bus sėkmingos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų