Lietuvos 3x3 vyrų krepšinio rinktinė Austriją palieka nuleista galva. Mūsiškiai olimpinio atrankos turnyro ketvirtfinalyje 19:21 nusileido kaimynei Latvijai.

3x3 krepšinis pirmą kartą istorijoje tapo olimpine sporto šaka, tačiau Lietuvos atstovų turnyre nebus. Tris bilietus išsidalins Gratzo atrankos turnyre dalyvaujančios komandos, dar vieną pagriebs rinktinė iš kitos atrankos. Ten Lietuva, deja, nedalyvaus.

Latvija žengė į pusfinalį, kuriame susigrums su Lenkijos rinktine.

Debreceno atrankoje už keturių dienų varžysis rinktinės, kurios nedalyvavo 2012 ir 2016 metų olimpiniame 5x5 turnyre. Lietuva nuo nepriklausomybės atgavimo dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse, tad į šią vietą pretenduoti negali.

Per pirmąją minutę ekipos taškų nepelnė, bet efektingais dviem blokais pasižymėjo Darius Tarvydas. Vis tik vėliau taškų sąskaitą atsidarė latviai (0:1).

Lietuviams pirmuosius du taškus pelnė Darius Tarvydas (2:1). Prabėgus ketvirtadaliui žaidimo laiko abi ekipos dalinosi po 3 komandines pražangas. Taškų badą nutraukė pasaulio reitingo numeris vienas Nauris Miezis (2:2).

Lietuviai po Modesto Kumpio tolimo metimo vėl išsiveržė į priekį (4:3). Vėliau dvitaškių seriją pratęsė Darius Tarvydas (6:4). Pranašumą iki rekordinio užaugino Šarūnas Vingelis ir Darius Tarvydas (8:5).

Lietuviai toliau sėkmingai rado kelius po krepšiu, o pranašumas išaugo iki 4 taškų likus penkioms minutėms. Taip pat, latviai susirinko šešias komandines pražangas (10:6).

Kaimynai smogė – Karlis Lasmanis pataikė du taškus su pražanga ir rezultatas netrukus vėl tapo lygus (10:10). Šarūnas Vingelis svarbiu metu smeigė dvitaškį. Jam atsakė ir Karlis Lasmanis. Ekipos apsikeitė ir dvitaškiais (13:14). Latviai pridėjo dar tašką ir lietuviai paprašė pertraukėlės (13:15).

Po pertraukėlės latviai dar labiau išaugino pranašumą (14:17). Modestas Kumpys prie baudų metimų linijos abu kartus nepataikė. Šarūnas Vingelis netrukus pataikė dvitaškį (16:17). Bet Karlis Lasmanis atsakė taip pat (17:20).

Modestas Kumpys gavo dar vieną progą stoti prie baudų metimų linijos. Jam pavyko pasižymėti abu kartus (19:20). Visgi lietuvą nužudė Naurio Miezio metimas iš po krepšio (19:21).

Latvija: Karlis Lasmanis 10, Nauris Miezis ir Edgars Krūminš po 4, Agnis Čavars 3 taškai.

Lietuva: Darius Tarvydas 7, Modestas Kumpys ir Šarūnas Vingelis po 5, Aurelijus Pukelis 2 taškai.