REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garsus Lietuvos atletas, Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna įsitikinęs, kad UNICEF vaikų bėgimas – ne vien kilnaus tikslo ir idėjos vienijamas renginys, bet ir puiki motyvacinė priemonė norintiems pradėti sportuoti. Kiekvienas mažasis renginio dalyvis gaus patį tikriausią medalį iš žinomo olimpiečio rankų.

REKLAMA
REKLAMA

„Vaikams judėti – būtina, bet daugelis tėvų patvirtins, kad kartais paskatinti atžalas sportuoti yra gana sunku. Tačiau, kai tai vyksta kompanijoje, kai yra daugiau bendraamžių, vaikai tai daro su dideliu malonumu. Be to, pastarieji – juk labai azartiški, mėgstantys pasivaržyti, o UNICEF bėgimas puikiai atitinka kilnios bei sveikos konkurencijos dvasią“, – teigia žinomas olimpietis.

REKLAMA

Pasak V.Aleknos, rengėjai šiemet pagrįstai tikisi rekordinio dalyvių skaičiaus.

„Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad prieš keletą metų bėgime dalyvavo mano mažoji dukra. Ir, žiūrėk, kitais metais ji jau bėgo su drauge, o dar po metų prisikalbino kur kas didesnį draugių būrį. Taigi, dalyvių ratas plečiasi, UNICEF vaikų bėgimas kiekvienais metais gausėja. Todėl tikėtina, kad šiemet sulauksim rekordinio dalyvių skaičiaus“, – neabejoja V.Alekna.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kaip derėtų bėgimui pasiruošti, olimpinis čempionas priminė auksinę sportininkų taisyklę – šiame bėgime, kaip dažnu atveju ir didžiajame sporte, svarbiausia ne fizinis pasirengimas, o emocinis nusiteikimas, noras dalyvauti.

Svarbiausia, pasak sportininko, nebijoti ir ryžtis dalyvauti. Juo labiau, kad trasa nėra ilga, veikiau – simbolinė, o tempą kiekvienas pasirenka tinkamiausią sau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paprastai varžybose apdovanojimą gauna trys geriausiai pasirodę dalyviai, o šiuo atveju gražų medalį pelnys kiekvienas. Vaikams tai – didžiulis džiaugsmas ir paskatinimas, tad UNICEF bėgimas yra puiki proga gauti įvertinimą už kilnius tikslus ir nuraškyti pirmąjį gyvenime apdovanojimą“, – reziumavo V.Alekna.

Paprastas ir nuoširdus požiūris į pagalbą kitam, ypač kitam vaikui, yra tas didysis iniciatyvos deimantas

REKLAMA

Kad vaikams labai svarbu pasiekti finišą, kuriame laukia medalis, pastebi ir TV3 Žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva: „Vaikams tikrai reikia apčiuopiamo tikslo, įvertinimo. O šiame bėgime viskas – idėja, kilnumas ir įvertinimas – gražiai susipynę žengia kartu“.

Tačiau, pasak artimai su UNICEF veikla susipažinusios R.Šakalytės-Jakovlevos, labai svarbi yra ir pati bendrystės bei pagalbos kitiems pasaulio vaikams idėja: „UNICEF bėgimą palaikau visa širdimi. Nors daug nuveikti galime ir po vieną, bet tikroji mūsų jėga – bendrystėje. Ir būtent vaikai yra geriausi tokių idėjų ambasadoriai, nes jie viską priima ir vertina labai natūraliai, be jokių užkulisinių minčių ar klausimų, kurie galbūt kyla suaugusiems žmonėms. Paprastas ir nuoširdus požiūris į pagalbą kitam, ypač – kitam vaikui, nors gyvenančiam už šimtų tūkstančių kilometrų, yra tas didysis iniciatyvos deimantas, – įsitikinusi žinių vedėja. – Toks požiūris yra užkrečiamas: kai matau atbėgusius, be galo laimingus, vaikus, ir pačiai būna gera širdyje. Kartais galvoju, kad suaugusiesiems reikėtų pasimokyti iš vaikų to paprastumo ir nuoširdaus požiūrio.“

REKLAMA

Šiemet Jos Ekscelencijos LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamame bei daugelio žymių Lietuvos žmonių palaikomame bėgime tikimasi sulaukti per 2 tūkstančius mažųjų dalyvių, iš kurių kiekvienas prisidėtų prie kilnaus tikslo – pagalbos nuo žemės drebėjimų nukentėjusiems Nepalo vaikams. Penktasis, jubiliejinis UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ vyks rugsėjo 12 d. (šeštadienį) 13 val. Vilniaus Vingio parke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kviečiame registruotis į renginį ir išgelbėti vaiko gyvenimą Nepale: 

http://www.unicef.lt/prisijunk-prie-musu/unicef-ir-sportas/unicef-vaiku-begimas/ Apie UNICEF

UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

REKLAMA

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas – tai linksmas 500 m. bėgimas 2-12 metų vaikams, skirtas pasaulio vaikams. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet svarbiausia išgelbėja vaiko gyvenimą skurdžioje pasaulio šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų