Trečią pergalę Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate iškovojo Latvijos rinktinė, kuri 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) nugalėjo Kazachstano ekipą.

Latviams tai buvo pirmoji pergalė per pagrindinį rungtynių laiką, kadangi prieš tai jie po pratęsimų 5:4 nugalėjo Lenkiją bei 3:2 – Prancūziją.

Pirmajame kėlinyje latviai atliko tik 6 smūgius į vartus, tuo tarpu kazachstaniečiai – 9. Visgi nei vienai komandai pasižymėti nepavyko, nors latviai net tris kartus žaidė mažumoje.

Antrajame kėlinyje Latvijos rinktinė padeomonstravo aktyvesnį puolimą, o kėlinio viduryje pirmą kartą šiose rungtynėse pasižymėti pavyko Robertui Bukarts (31:48).

Antrojo įvarčio ilgai laukti neteko ir vos po mažiau nei 4 minučių Heralds Egle (35:22) padvigubino Latvijos rinktinės persvarą – 2:0.

Trečiajame kėlinyje latvių gynyba ir toliau buvo nepramušama ir nors likus 33 sekundėms iki rugntynių pabaigos Kazachstanas dar vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau rezultatas liko nepakitęs.

Latvijos rinktinė per trejas čempionato rungtynes iškovojo 7 taškus ir B grupėje rikiuojasi antroje pozicijoje bei nusileidžia tik 9 taškus turinčiai Švedijai.

Kazachstano ekipa pirmose čempionato rungtynės 6:2 nugalėjo Slovakiją ir tai kol kas yra vieninteliai 3 taškai jų sąskaitoje.

Gegužės 15-ą dieną latviai žais prieš Vokietiją, gegužės 18-ą – prieš Švediją, gegužės 19-ą – prieš Slovakiją, o gegužės 21-ą – prieš JAV.

A grupėje iki šiol taškų neturėjusi Norvegija 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) palaužė Danijos rinktinę.

Įvartį antrajame kėlinyje norvegams pelnė Michaelis Brandseggas-Nygardas (27:45). Trapią persvarą norvegai laikė iki pat rungtynių pabaigos, o likus 20 sekundžių danai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau jau po 9 seundžių Eirikas Salstenas (59:49) įmušė įvartį į tuščius vartus.