REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pademonstravo charakterį ir iš Ispanijos parsiveža vieną pergalę.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pademonstravo charakterį ir iš Ispanijos parsiveža vieną pergalę.

REKLAMA

Žalgiriečiai po nesėkmės prieš Vitorijos „Baskonia“ ekipą turėjo sunkumų ir akistatoje su Valensijos „Valencia Basket“ klubu, tačiau kovojo iki pat pabaigos ir palaužė aikštės šeimininkus.

„Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis džiaugėsi tokiu auklėtinių žaidimu ir pripažino, kad tinkamą komandos reakciją matė jau treniruočių metu.

„Graži, kovinė pergalė. Komanda gerai sureagavo, tai matėsi ir treniruotėse. Iš praeitų rungtynių pasimokėme, kad reikia žaisti iki galo. Vitorijoje pritrūko daugiau karių nuo suolo, dabar turėjome daugiau žaidėjų, kurie įsijungė į žaidimą. Geros gynybos ir kovos dėka iškovojome gražią, darbinę pergalę. Verta eilinį kartą paminėti sirgalius, tiek gyvenančius Ispanijoje, tiek tuos, kurie kartu skrido lėktuve. Jie padėjo nepalūžti sunkiais momentais“, – teigė treneris.

– Kaip galima paaiškinti per septynias pirmo kėlinio minutes praleistus 28 taškus?

– Kažkokiu pasitaupymu. Ne į naudą suveikė ir tai, kad turėjome viena laisva diena mažiau. Tikrai jaučiasi skirtumas, komanda žaidžia po 2 ar 3 dienų. Po trijų dienų organizmas atsistato labiau. Tai mums kainavo daug jėgų, ačiū Dievui, kad nekainavo pergalės.

REKLAMA
REKLAMA

– Susiėmimas buvo susijęs su atsarginių indėliu ar Ch.Joneso atsisėdimu ant suolo?

– Be abejo, daugiau lėmėme mes patys. Mes – lietuviai, mes kuklūs, bet šiandien nusipelnėme pergalės, kovojome. Prisijungė tie, kurių trūko – Šmitas, Brazdeikis, Cavanaugh, Hayesas gynyboje. Gavosi geras balansas.

REKLAMA

– Pykote ant I.Brazdeikio, kai sykį neprasižengė, vėliau – prasižengė gynyboje. Po to puolime buvo daug gerų jo epizodų. Ką galima pasakyti apie jį?

– 13 jo taškų labai pagelbėjo, davė energijos. Turėjome taisyklę, kad jei neprasižengsime varžovų greitos atakos metu, žaidėjas sės ant suolo. Tą šiandien padarėme. Stengiausi likti pedagogiškas, pakalbėjome, po kelių minučių Ignas grįžo, tai suprato. Nebus lengva, bet jis padeda mums laimėti.

REKLAMA
REKLAMA

– Ar saugiau rungtynes baigti be jo, nes Ignas plaukioja gynyboje?

– Nenorėčiau tokio skambaus žodžio naudoti (Šypsosi). Su treneriais sutarėme, kad žaisime rankinio žaidimą, leisime geresnius žaidėjus į gynybą ir kitus į puolimą. Tas penketas turėjo gerą bangą. Paskutinėmis minutėmis dar planavau Igną išleisti, bet kadangi gerai žaidėme, nusprendėme nekeisti chemijos to penketuko.

„Žalgiris“ turbūt negali laimėti puolimu?

– Bus ir tokių rungtynių kaip su ALBA, kai laimėsime puolimu, bet dėl to neliūdime, kad laimime gynyba. Yra daug žaidėjų, kurie aukoja kūną, sugeria kontaktus, turime tą ginklą ir priešininkams jį pastatome.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Pats irgi užsidirbote techninę pražangą.

– Tai buvo labiau taktinė pražanga, siekiant parodyti teisėjams nepasitenkinimą. Nuraminau asistentus, kad to daugiau nebus, esu ramus, tiesiog prasižengiau taktiškai.

– Kodėl R.Šmitas dažnai gerai žaidžia trečius kėlinius?

– Įdomus faktas. Smagu, jis daug stengiasi, daug dirba, kartais net perdega, tiek jis, tiek Tyleris. Smagu, kad mūsų viltys, dedamos į jį, atsiperka.

– Kiek svarbus buvo T.Cavanaugh iššovimas pabaigoje?

– Planavome, kad jis gal nežais galo, bet jis gana gerai gynėsi, aukojosi. Susirinkome baudas, kurias reikėjo, tai pasiteisino. Jis susimetė puolime metimus. Pirmose rungtynėse gal jis jautė įtampą, tėvai atvykę, palaiko, kažkiek jaudulio. Malonu, kad jo emocijos prasiveržė ir gerąja prasme.

– Kaip vertinate pirmas dešimt Eurolygos rungtynių?

– Neįvardinsiu, kad puikiai, bet gerai. Turime 6 pergales, kol kas viskas gerai. Pasiėmėme daug išplėštų pergalių, jaučiamės gerai.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų