naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienis kurčiųjų vasaros žaidynėse buvo toji diena, kai Lietuvos atstovai pirmą kartą Brazilijoje pajuto medalių spindesį. Tačiau tik – pajuto.

Penktadienis kurčiųjų vasaros žaidynėse buvo toji diena, kai Lietuvos atstovai pirmą kartą Brazilijoje pajuto medalių spindesį. Tačiau tik – pajuto.

REKLAMA

Moterų sprinto rungtyje (2,8 km, 22 kontroliniai punktai) Judita Volungevičienė užėmė 5-ąją, – 27 min. 45 sek. Viena pozicija žemiau buvo Gedvilė Diržiūtė – 28 min. 25 sek. Trečiajai rinktinės narei Adrijai Atgalainei rajonas buvo gana klastingas – į finišą ji atbėgo per 36 min. 30 sek. Šis rezultatas – aštuntas.

Vyrams tiesiu spinduliu reikėjo nubėgti 3,4 km ir rasti 26 kontrolinius punktus. Mantas Volungevičius, sugaišęs 26 min. 10 sek., buvo 10-as, o Donatas Tumaitis – 27 min. 04 sek. – 12-as.

Po dviejų pralaimėjimų, pirmąja pergale nudžiugino Lietuvos krepšininkai. Tiesa, ji atnešė nedaug džiaugsmo, nebent pakėlė žaidėjams nuotaiką. Mat buvo įveikta, ko gero, absoliuti žaidynių krepšinio turnyro autsaiderė – Taipėjaus komanda – 93:39 (29:8, 24:17, 23:8, 17:6).

REKLAMA

Lietuviai galingai pradėjo rungtynes – 22:2. Tolesnę rungtynių baigtį būtų atspėję visi arenoje buvę žiūrovai.

Taškus pelnė visi rinktinės nariai, o daugiausia Giedrius Švedas – 16, Laurynas Pumputis – 15, Benas Šimanauskas – 13, Vilius Simokaitis – 10.

REKLAMA

Šeštadienį lietuviai susitiks su šeimininkais. Brazilai stebuklų nerodo, todėl Gintaro Razučio kariaunai būtina juos įveikti. Grupės turnyrą mūsiškiai baigs gegužės 8-ąją. Susitikimas su Venesuelos komanda atsakys, kuri iš jų užims trečiąją vietą grupėje ir išvengs ketvirtosios pozicijos, kuri ketvirtfinalyje suvestų su amerikiečiais.

Iš vyrų negerą pavyzdį imančios Lietuvos moterys taip pat patyrė antrą nesėkmę. Pirmajame ture pralaimėjusios amerikietėms, penktadienį Andriaus Vaicekausko auklėtinės nusileido turkėms – 65:68 (6:20, 17:15, 15:20, 27:13).

REKLAMA

Pasak trenerio, mūsų krepšininkės sujudo tik nuo ketvirtojo kėlinio. Lietuvės pradėjo tirpdyti skirtumą, kai likus septynioms minutėms iki susitikimo pabaigos turkės dar kartą nutolo 20 taškų – 61:41.

Ir tada aikštelėje ėmė siautėti lietuviškas viesulas. Likus 1 min. 28 sek., po dar vieno taiklaus tritaškio, penketukus skyrė vos 3 taškai. Negana to, Lietuvos komanda dar turėjo kamuolį, tačiau išmetant jį iš užribio, perėmė Turkijos krepšininkė, vėl nutolinusi varžoves – 66:61.

REKLAMA
REKLAMA

Kai esant skirtumui 68:62, J. Šegždaitė aidint sirenai pelnė tritaškį, jis tik dar labiau užgavo žaizdą, kad lietuvės galėjo laimėti.

Daugiausiai taškų pelnė: Jurgita Šegždaitė – 24, Ramunė Eskertaitė – 11, Gražina Jočytė – 10.

Šeštadienį krepšininkėms – poilsis, sekmadienį laukia rungtynės su Kenijos atstovėmis.

Paskutines grupės rungtynes žaidusioms Lietuvos paplūdimio tinklinio ekipos narėms Birutei Aleknavičiūtei ir Ingridai Milkintaitei penktadienį teko susiremti su grupės lyderėmis – Ukrainos 2-osios komandos žaidėjomis Ana Zatylkina ir Julija Černenko.

REKLAMA

Pirmajame sete lietuvės uoliai priešinosi varžovėms – 6:7, 12:15. Tačiau ukrainietės, neleidusios mūsų tinklininkėms priartėti, šventė pergalę 21:15.

Antrajame sete intrigos buvo mažiau – 5:15, 9:19, o galutinis – 12:21.

Lietuvės, grupėje į priekį praleidusios dvi Ukrainos ekipas, pateko į kitą etapą.

Badmintono turnyre prasidėjo asmeninės varžybos. Rungtyniavo visi penki lietuviai: Ignas Reznikas, Kazimieras Dauskurtas, Emilija Unte, Vaiva Žymantė ir Marija Rimkutė.

REKLAMA

Dvi pergales iškovojęs I. Reznikas pateko į kitą etapą, o K. Dauskurtas atsakys penktadienį, po kovos su kanadiečiu Nasiru Md Uddinu.

Moterų popieriai – panašūs. Vaiva Žymantė, įveikusi čekę Janą Havlovą ir brazilę Amandą Ferreirą Sanches, gavo bilietą į kitą etapą.

Neprarado vilčių, nors jos labai trapios, – Marija Rimkutė. 14-metė lietuvė, kad žengtų toliau, privalo įtikinamais skirtumais nugalėti japonę Ayaką Yakabę.

Vienintelė E. Unte, į grupę patekusi su ukrainiete Sofija Černomorova ir japone Manami Nagahara, kurioms pralaimėjo, pasitraukė iš moterų vienetų turnyro.

Šeštadienį taip pat prasidės ir porų kovos. Vyrų dvejetų varžybose kausis I. Reznikas ir K. Dauskurtas, moterų – E. Unte ir V. Žymantė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų