Sporto treneriai, kurie nuo šių metų įgis arba norės išlaikyti turimą kvalifikacinę kategoriją, turės nuolat kelti savo kvalifikaciją ir pateikti tai įrodančius dokumentus kvalifikacinę kategoriją suteikusiai įstaigai, praneša KKSD.
Nauja tvarka numatyta ir siekiantiems pratęsti kūno kultūros ir sporto veiklos leidimus. Šių pakeitimų tikslas – užtikrinti specialistų, dirbančių ugdomąjį darbą kūno kultūros ir sporto srityje, kvalifikacijos lygį bei nuolatinį jų tobulėjimo procesą.
„Kūno kultūros ir sporto srityje dirbantiems specialistams iki šiol nereikėjo įrodyti ar patvirtinti, jog turima kompetencija yra gilinama. Daugelyje sričių reikalaujama kasmet atnaujinti žinias, skiriant tam tikrą valandų skaičių įvairiems mokymams, seminarams. Tai – normali praktika. Departamentas išduoda veiklos leidimus bei suteikia kategorijas treneriams, todėl natūralu, jog turi garantuoti ir jų teikiamų paslaugų kokybę“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.
Pasak departamento vadovo, šiuo metu departamento specialistai peržiūri ir pačių kategorijų suteikimo tvarką. Dabar kategorija treneriui suteikiama už jo/s auklėtinio pasiektus rezultatus. Ji yra kompetencijos įrodymas ir suteikia galimybę gauti finansinę priemoką.
Naujame kūno kultūros ir sporto specialistų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos dokumente įtvirtintas privalomas mokymų, kuriuose turi dalyvauti treneris, norintis išlaikyti turimą kategoriją, bei asmuo, norintis pratęsti kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą, valandų skaičius. Tačiau šiems specialistams paliekama galimybė pasirinkti mokymosi dalykų temas bei mokymosi formą.
Privalomas mažiausias kvalifikacijos tobulinimui skirtų mokymų valandų skaičius asmenims, siekiantiems patęsti kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą, lieka tas pats – 96 akademinės valandos leidimo galiojimo laikotarpiu. Nauji reikalavimai įvesti treneriams: turintiems nacionalinės kategorijos trenerio kategoriją kvalifikaciją tobulinti ne mažiau kaip 24 akademines valandas per 2 metus nuo kategorijos suteikimo, turintiems tarptautinę kategoriją – ne mažiau kaip 36 akademines valandas per 4 metus, o Lietuvos sporto trenerio arba sporto trenerio kategoriją – ne mažiau kaip 16 valandų per 1 metus (pusė kategorijos galiojimo laiko). Tokia tvarka galioja ir treneriams, dirbantiems su neįgaliais asmenimis.
Vietoje mokymų ir kursų galima rašyti mokslo straipsnius recenzuojamame leidinyje – 1 straipsnis atitinka 12 kvalifikacijos tobulinimo valandų. Asmenys, kurie netobulins kvalifikacijos, praras įgytą kvalifikacinę kategoriją ar veiklos leidimą.
Pakoreguotame Kūno kultūros ir sporto veiklos leidimų išdavimo tvarkos apraše numatyti dviejų rūšių kūno kultūros ir sporto leidimai: leidimai, kurie suteikia teisę dirbti sporto teorinį ir praktinį darbą fizinio aktyvumo srityje, ir leidimai darbui konkrečioje sporto šakoje. Siekiantiems įgyti leidimą dirbti fizinio aktyvumo srityje reiks mokytis sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo, sveikatos edukologijos, grupinio ir individualaus darbo su klientais dalykų. Besirengiantiems specializuotis vienoje sporto šakoje, reiks įgyti bendrųjų kūno kultūros ir sporto žinių bei žinių apie konkrečios sporto šakos specifiką.