82
A. Polonara  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (16/15) pasiekė labai svarbią pergalę dėl galimybės žaisti Eurolygos atkrintamosiose. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje 79:70 sugebėjo įveikti „AS Monaco“ (20/11).

82

Pirmoje pusėje vyravo puolimo rungtynės – po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 28:19, o po dviejų – 48:41.

„Žalgiris“ pirmoje pusėje pasižymėjo puikiu pataikymo procentu, o net pirmieji 7 kauniečių metimai buvo taiklūs.

Tikru lyderiu tapo Ignas Brazdeikis, kuris per rungtynes pelnė 22 taškus, pataikė 4 tritaškius iš 5, 5 dvitaškius iš 13.

„Monaco“ lietuvis Donatas Motiejūnas per pirmąsias 5 min. pelnė net 9 taškus, tačiau gavo 2 asmenines pražangas ir buvo pasodintas ant suolelio. Iš viso lietuvis mačą baigė su 13 taškų ir kartu su Jordanu Loydu buvo rezultatyviausi Monako komandoje.

Antroje mačo pusėje įsivyravo gynybinis krepšinis. „Žalgiris“ sugebėjo išsaugoti persvarą ir po trijų kėlinių pirmavo 65:53.

Ketvirtajame kėlinyje Monako kunigaikštystės klubas pavojingai priartėjo iki 7 taškų, tačiau „Žalgiris“ sugebėjo atsilaikyti ir šventė labai svarbią pergalę.

Likus kiek daugiau nei minutei Arnas Butkevičius padidino skirtumą iki 12 taškų ir taip galutinai įtvirtino kauniečių pergalę.

„Žalgiris“ iš viso šiame mače pataikė net 55 proc. tritaškių – tikslą pasiekė 11 iš 20 metimų. Tuo metu Monako klubas pataikė tik 3 tolimus metimus iš 13 (23 proc.).

„Žalgiris“ sėkmingiau dalijosi kamuoliu – atliko 18 rezultatyvių perdavimų, kai varžovai – 11.

K. Maksvyčio komanda taip pat perėmė daugiau kamuolių (12:7).

Tiesa, kauniečiai pralaimėjo kovą po krepšiais – puolime jie nusiėmė 8 kamuolius prieš varžovų 15, o bendrą kovą po krepšiu pralaimėjo 25:37.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais taip pat savo namų arenoje, kai jau šį penktadienį susitiks su Valensijos „Basket“ klubu.

Iki reguliaraus sezono pabaigos dar liko 3 turai.

2 iš likusių 3 rungtynių „Žalgiris“ žais namuose.

Remiantis įvairiais skaičiavimais, norint patekti į ketvirtfinalį, „Žalgiriui“ reiktų laimėti dar bent du kartus.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 22 (4/5 tritaškių, 5/13 dvitaškių, 5 atk. kam., 4 klaidos), Laurynas Birutis ir Arnas Butkevičius (5 rez. perd.) po 10, Isaiah Tayloras ir Tomas Dimša po 9.

AS Monaco“: Jordanas Loydas (5 rez. perd.) ir Donatas Motiejūnas po 13, Elie Okobo 10, Jerome'as Blossomgame'as ir Alpha Diallo (5 atk. kam.) po 8.