• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Romoje (Italija) prasidės 2024 m. Europos lengvosios atletikos čempionatas. Jau pirmąją jo dieną paaiškės vyrų disko metimo rungties prizininkai.

Penktadienį Romoje (Italija) prasidės 2024 m. Europos lengvosios atletikos čempionatas. Jau pirmąją jo dieną paaiškės vyrų disko metimo rungties prizininkai.

REKLAMA

Europos čempiono titulą bandys apginti Mykolas Alekna, o tarp pagrindinių lietuvio konkurentų yra minimas Kristjanas Čehas. Slovėnas prieš porą metų Europos čempionate nusileido tik M.Aleknai. Tiesa, šiame sezone K.Čeho rezultatai yra labai nestabilūs ir jis pats pripažįsta, kad techniškai ne visada sugeba tinkamai atlikti metimus.

„Manau, kad Romoje diską reikės mesti už 68 m ribos, norint užsitikrinti medalį. Mano didžiausias varžovas turėtų būti Alekna – šiemet jis labai geros formos.

Stahlis yra vyresnis, jam jau 31-eri, ir aš galvoju, kad jis visas pastangas dės tam, kad „iššautų“ Paryžiaus olimpiadoje. Man 25-eri ir esu vienas jauniausių atletų, bet Alekna vis tiek daugiau nei trejais metais jaunesnis už mane, todėl jo atsistatymas po krūvių dar geresnis nei mano“, – „Dnevnik“ sakė K.Čehas.

REKLAMA
REKLAMA

Slovėnas sutinka, kad svarbiausios šių metų varžybos bus olimpinės žaidynės, tačiau jam netrūksta motyvacijos ir prieš Senojo žemyno pirmenybes, mat Europos čempionato aukso per karjerą jis dar nėra laimėjęs.

REKLAMA

K.Čehas pavasarį pranešė, kad nutraukė bendradarbiavimą su disko metimo legenda Gerdu Kanteriu, o naujuoju jo treneriu tapo kitas estas Martas Olmanas. Slovėnas pažymėjo, kad, nepaisant šio pasikeitimo, jo treniruočių procesas liko praktiškai toks pat.

Romoje disko metikų lauks neįprastas išbandymas. Tą pačią dieną vyks tiek kvalifikacija, tiek finalas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad dėl tokio neįprasto tvarkaraščio bus kažkokių siurprizų. Visi geriausi disko metikai turėtų būti pajėgūs pirmu bandymu pasiekti 64-65 m rezultatą ir patekti į finalą. Niekas nenori švaistyti jėgų kvalifikacijoje“, – sakė K.Čehas.

Slovėnas taip pat sulaukė klausimo apie varžybas Ramonoje (JAV), kuriose M.Alekna pagerino pasaulio rekordą (74,35).

„Mykolas pagerino seniausią vyrų lengvosios atletikos pasaulio rekordą, sulaukęs didelės vėjo „pagalbos“. Nors techniškai tai buvo labai geras metimas, idealiu aš jo nepavadinčiau. Būčiau nieko prieš pagerinti šitą rekordą – sunku nuspėti, kada pavyks atlikti tokį tolimą metimą. Jei šiemet rekordo nepagerinsiu, tada bandysiu pasikėsinti į jį kitąmet“, – pridėjo slovėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų