Komandos draugės malonės sulaukusi amerikietė Pekine pasipuošė auksu

Įrašas

Pekino olimpinių žaidynių sekmadienio vakarinės sesijos varžybose išdalinti dar trys medalių komplektai.

Moterų greitojo čiuožimo 500 m sprinte nugalėjo amerikietė Erin Jackson, distanciją įveikusi per 37.04 sek. Antra buvo japonė Miho Takagi (37.12), trečia – rusė Angelina Golikova (37.21).

E. Jackson tik prieš kiek daugiau nei ketverius metus pradėjo užsiiminėti greituoju čiuožimu ir Pjongčango žaidynėse liko 24-a.

Per keletą pastarųjų metų E. Jackson tapo viena greičiausių planetos čiuožėjų ir prieš žaidynes buvo laikoma viena iš favoričių, tačiau nedaug trūko, kad į Pekiną ji net nebūtų atvykusi. E. Jackson JAV olimpinės atrankos varžybose paslydo ir užėmė tik trečią vietą, o tiesioginius kelialapius į žaidynes pelnė pirmos dvi sportininkės.

Pagalbos ranką E. Jackson ištiesė komandos draugė Brittany Bowe. Ji nusprendė užleisti tiesioginę vietą 500 m distancijoje E. Jackson, nes žinojo, kad išdalinus papildomus kelialapius pagal reitingą, B. Bowe vis tiek pateks į 500 m rungtį. Tuo tarpu E. Jackson, kuri ilgesnėse distancijose nesivaržo, pagal reitingą negalėjo patekti į olimpiadą ir jei ne B. Bowe sprendimas, jos žaidynėse nebūtų buvę.

„Aš Britt pažįstu jau seniai ir visada žinojau, kad ji yra puiki sportininkė. Šiuo poelgiu Britt visam pasauliui parodė, kad tuo pačiu yra ir puiki draugė, asmenybė ir mūsų rinktinės lyderė. Esu palaiminta, kad turiu tokį žmogų savo gyvenime“, - sakė E. Jackson.

Pati B. Bowe 500 m sprinte tebuvo 16-a (38.04), bet ji didesnes viltis sieja su ilgesniais nuotoliais.

Varžybų įrašas:

Moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 3 000 m estafetėje triumfavo Nyderlandų sportininkės – Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer ir Yara van Kerkhof. Jos finišavo per 4 min. 3.409 sek. ir pagerino olimpinį rekordą. Sidabrą pelnė Pietų Korėjos čiuožėjos (4:03.627), o bronzą – kinės (4:03.863).

Tuo tarpu vyrų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 500 m sprintą laimėjo Vengrijos atstovas Shaoangas Liu, finalą įveikęs per 40.338 sek. Sidabras atiteko rusui Konstantinui Ivlijevui (40.431), bronza – kanadiečiui Stevenui Dubois. Jau pusfinalyje buvo diskvalifikuotas pajėgus korėjietis Daeheonas Hwangas.

Likus savaitei iki olimpinių žaidynių finišo į pirmą vietą šalių įskaitoje pakilo Norvegija (9 aukso, 5 sidabro, 7 bronzos). Antra dabar rikiuojasi Vokietija (8, 5, 1), trečia – JAV (6, 5, 1). Latvija kartu su Lenkija bei Belgija tebeturi po 1 bronzos medalį ir dalijasi 24-26 pozicijas.