• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER 5 SCO 1
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN 1 SUI 3
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP 3 CRO 0
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA 2 ALB 1
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL 1 NED 2
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO 1 DEN 1
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB 0 ENG 1
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU 3 UKR 0
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL 0 SVK 1
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT 0 FRA 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR GEO 18:40
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR CZE 21:40
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO ALB 15:40
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER HUN 18:40
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO SUI 21:40
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO SRB 15:40
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 18:40
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 21:40
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 15:40
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 18:40
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 21:40
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 15:40
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 18:40
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 21:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 18:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 18:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 21:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 21:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 18:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 18:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 21:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 21:40
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors kurį laiką netilo kalbos apie Kauno „Žalgirio“ gynėjų grandį ir laukiančius pokyčius joje, tačiau pastarosiomis dienomis naujienos pradėjo drebinti ir puolėjų gretas. 

Nors kurį laiką netilo kalbos apie Kauno „Žalgirio“ gynėjų grandį ir laukiančius pokyčius joje, tačiau pastarosiomis dienomis naujienos pradėjo drebinti ir puolėjų gretas. 

REKLAMA

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamosioms besiruošiantys kauniečiai po sezono veikiausiai turės atsisveikinti su Rolandu Šmitu, kuris kels sparnus į Stambulo „Anadolu Efes“. 

Neaiškumų komplektuojant sudėtį dar yra ir vidurio puolėjų gretose. Klaustukas vis dar kybo virš Kevarriuso Hayeso galvos ir nors Laurynas Birutis su Lietuvos čempionais jau pratęsė kontraktą, tačiau spėjama, kad jis taip pat nebus pargindinis centras. 

Ramūs veikiausiai gali būti tik trečioje pozicijoje dažniausiai žaidžiantys Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius. Kapitonas su „Žalgiriu“ dar pernai pasirašė kontraktą iki 2027 m., o apie A. Butkevičiaus išsaugojimą žiniasklaidoje buvo skelbta dar sezono metu

REKLAMA
REKLAMA

Su naujienų portalu tv3.lt bendravęs krepšinio treneris ir ekspertas Tomas Purlys teigė, kad nukentėjusi ketvirta pozicija galbūt nebus toks didelis galvos skausmas, kaip galėtume pagalvoti, tačiau sunerimti reikėtų žiūrint į vidurio puolėjus. 

REKLAMA

Nuostolis nedidelis

Nors R. Šmitas kurį laiką būdavo vadinamas vienu „Žalgirio“ lyderių, tačiau jo netektis komandai gali būti ir ne tokia skaudi. Kaip pastebi T. Purlys, latvio vaidmuo pastaruoju metu buvo sumenkęs. 

„Prie Maksvyčio Šmitas turėjo didesnį vaidmenį ir buvo tikrai svarbesnis „Žalgirio“ žaidėjas. Aš taip spėju, kad čia galimai buvo kažkiek trenerio sprendimas“, – svarstė jis. 

Dar vienas svarbus aspektas – krepšininko iš Latvijos alga. „Basketnews“ žurnalistas Jonas Lekšas yra skelbęs, kad R. Šmitas yra brangiausias LKL žaidėjas, o jo mėnesinė alga siekė net 77 tūkst. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šmitas buvo vienas iš brangiausių „Žalgirio“ žaidėjų ir turbūt neatliko to vaidmens, ko iš jo tikėjosi, kaip iš vieno brangiausių, – dėstė T. Purlys. – Aš manau, kad čia yra daugiau tai, kad už tokią kainą ar net kažkiek mažesnę žalgiriečiai ieškotų kitokio tipo žaidėjo. 

Mano nuomone, kažkiek fiziškesnio, nes jie turi Brady Maneką, kuris yra metikas, ir reikėtų kitokio žaidėjo nei Šmitas. Faktas, kad prie Trinchieri jis tikrai ne taip gerai atrodė kaip prie Maksvyčio.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie brangius žaidėjus, ne paslaptis, kad tarp tokių yra ir kapitonas E. Ulanovas, o jo Eurolygos sezonas taip pat nebuvo iš geriausių. T. Purlys neneigė, kad skaičių iš krepšininko būtų galima tikėtis geresnių, tačiau pastebėjo, kad jo vaidmuo svarbus ir kitais aspektais. 

„Praeitame sezone be Evanso turbūt nerastume nė vieno stabilaus žaidėjo. Buvo momentais, kad sužaisdavo vienas, kitais momentais – kitas. Edgarui nebuvo labai geras sezonas, bet jo svarbumas komandai galbūt matuojamas ne vien taškais. 

REKLAMA

Tai žaidėjas – kapitonas, kuris laiko rūbinę, kapitonas, kuris daro dalykus už aikštelės ribų, taip pat galintis ir gintis, ir kažkiek pabūti be kamuolio. Aišku, norėtųsi, kad jis geresniu procentu mestų iš įvairių distancijų, būtų aktyvesnis puolime“, – kalbėjo ekspertas. 

Verta pasitikėti

T. Purlys pastebėjo, kad būtent E. Ulanovas yra labai panašaus tipo žaidėjas, kaip ir kitas lengvas kraštas „Žalgiryje“ – A. Butkevičius. 

REKLAMA

„Su Arnu Butkevičiumi jie yra panašaus tipo žaidėjai ir norėtųsi, kad toje trečioje pozicijoje galbūt būtų žaidėjas, kuris būtų rezultatyvesnis, daugiau taškų įmestų. Edgaras tą dalyką tikrai gali daryti, bet praeitas sezonas nebuvo labai stabilus. Tikėkimės, kad kitas sezonas tikrai bus stabilesnis“, – svarstė pašnekovas. 

Geresnius skaičius pasiekti A. Butkevičiui šį sezoną neabejotinai trukdė ir traumos. Žalgirietis gruodžio mėnesį patyrė pėdos traumą, dėl kurios iš rikiuotės iškrito pusantro mėnesio, o vienose paskutinių Eurolygos rungtynių prieš Monako ekipą jis vėl susižeidė ir į aikštelę negrįžo iki dabar. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant tokių nesėkmių, T. Purlio akyse A. Butkevičius nesumenko. Nors yra tobulintinų vietų, anot pašnekovo, žaidėju tikrai galima pasitikėti. 

„Kai jis grįžo po traumos, matėme, kad jis pora rungtynių buvo patraukęs „Žalgirį“. Prieš Milaną pataikė du tritaškius labai svarbius.

Norėtųsi, aišku, jo geresnio žaidimo puolime, nes gynyboje žaidėjas yra tikrai patikimas. Kadangi mes turime tiek Edgarą Ulanovą, tiek Arną Butkevičių, tai kartais norėtųsi, kad bent vienas žaidėjas stabiliai įmestų tam tikrą taškų kiekį. Būdavo momentų, kad jie abu būdavo labai tušti puolime, tai čia iškart irgi susiaurina mūsų puolimą. 

REKLAMA

Arnas, jeigu susitvarko su traumomis, tikrai yra patikimas žaidėjas, geras gynybinis žaidėjas, tikrai reikėtų jį pasilikti. Tuo labiau, kad dabar matome, kad Eurolygoje lemiamose rungtynėse gynybiniai žaidėjai gali nulemti visą seriją“, – aiškino T. Purlys.

Reikia kitokio profilio žaidėjo

Faktas, kad „Žalgiris“ tuščios R. Šmito vietos tikrai nepaliks. Klausimas tik tas, kokio gi žaidėjo reikia į latvio vietą?

„Kažkiek fiziškesnio nei Rolandas Šmitas, galbūt žaidėjo, kuris galėtų dengti dvi pozicijas – ketvirtą, penktą, kuris galėtų išplėsti žaidimą“, – svarstė T. Purlys. 

REKLAMA

Visgi ekspertas pabrėžė, kad ketvirta pozicija nėra tokia svarbi, kaip, pavyzdžiui, vidurio puolėjo, o tai dar kartą įrodo ir tai, kad R. Šmitui iškritus iš rikiuotės komanda nesubyrėdavo.

„Nežinau, kokia yra rinka, bet ketvirta pozicija nėra pati svarbiausia. Matėme, kad komanda be Rolando Šmito iškovojo tris pergales iš eilės, tuo metu ir Brady Manekas nefunkcionavo ir sužaidė labai blogą atkarpą. Praktiškai su Edgaru Ulanovu ketvirtoje pozicijoje jie nugalėjo labai stiprias tris komandas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sakyti, kad tai yra labai svarbu, turbūt neapsiverstų liežuvis. „Žalgirio“ prioritetas dabar yra pakeisti Evansą, rasti potencialų lyderį, kuris temptų komandą iš perimetro, gynėjų grandyje, o šalia jo statyti žaidėjus, kurie maždaug atitiktų to žaidėjo poreikius“, – dėstė pašnekovas. 

Jei variantą Keenano Evanso pakeitimui T. Purlys turėjo, tai sunkaus krašto žaidėjų pavyzdžių jis negalėjo pateikti. Negana to, viskas priklausys nuo to, kiek „Žalgirio“ sąskaitoje liks pinigų po kitų, svarbesnių pirkinių. 

REKLAMA

„Tų žaidėjų ketvirtoje pozicijoje yra ir yra nemažai, bet čia sakyčiau pirmiausia reikia žiūrėti į kainą. Manau, kad „Žalgiris“ pirmiausiai pirks tą vadinamą lyderį, vedantį žaidėją ir kiek liks pinigų, tada jau žiūrės ir ketvirtos pozicijos žaidėjų. 

Jeigu jie nusipirks pigų lyderį, tada galbūt liks ir daugiau ir žiūrės iš aukštesnės lentynos, kurie yra labiau topiniai. Jeigu ne, tada jau iš kažkur kitur. Nežinia, kiek „Žalgiris“ gali atidaryti piniginę tos pozicijos žaidėjui“, – aiškino krepšinio specialistas. 

REKLAMA

Klaustukas tarp vidurio puolėjų

Kaip jau minėta, L. Birutis su „Žalgiriu“ prasitęsė kontraktą dar net nesibaigus Eurolygos sezonui. Lietuviui sutarties pratęsimą užtikrino ne vienas puikus pasirodymas, po kurių jis užsitarnavo ir Lauryno „Žvėručio“ pravardę bei Karaliaus Mindaugo taurės MVP titulą. 

Visgi keletas puikių pasirodymų T. Purlio neįtikino ir šis lyderiaujančio L. Biručio kitą sezoną nemato. 

„Manau, kad bus panašus (vaidmuo) – atsarginis centras. Nors ir buvo atkarpa, kai Laurynas Birutis sužaidė tikrai kaip elitinis centro puolėjas, bet čia buvo ir dėl palankios jam gynybos sistemos, ir dėl to, kad daug koncentravosi gynyba būtent į Evansą. 

REKLAMA
REKLAMA

Evansas jam puikiai atiduodavo kamuolius prie agresyvios gynybos, Birutis pataikydavo floaterius iš vidutinės distancijos, bet manau, kad reikėtų centro puolėjo, kuris galėtų žaisti ir nugara ir panašiai“, – aiškino T. Purlys. 

Kitas „Žalgirio“ vidurio puolėjas – Kevarriusas Hayesas – sužibėjo tik sezono pabaigoje. Viešojoje erdvėje netgi buvo juokaujama, kad lankus draskantis amerikietis suprato, jog neturi kontrakto kitam sezonui, ir suskubo jį užsitikrinti. 

Nors geri puolėjo pasirodymai dabar žavi ir LKL publiką, tačiau krepšinio ekspertas kategoriškas – žaidėjas privalo būti stabilus.

„Reikia žaidėjo, kuris žaistų visą sezoną, o ne gale sezono, kai jau Eurolygos traukinys yra nuvažiavęs. Aš nelabai suprantu, kodėl tas žaidėjas pradėjo žaisti tik gale sezono, tikrai matėme praeitą sezoną buvo momentų, kai jis sužaisdavo.

Trūksta iš jo ir centravimo prieš mažesnius žaidėjus, ypač prieš switch-all gynybą, kai jis yra labai ribotas po krepšiu žaidėjas. Man norėtųsi žaidėjo, kuris būtų stabilesnis, o dabar su Hayesu stabilumo gauni nedaug“, – kalbėjo T. Purlys. 

Akivaizdu, kad be K. Hayeso ir L. Birutį statant tik į atsarginio centro vaidmenį, svarbi tuščia vieta lieka ir penktoje pozicijoje. 

REKLAMA

Dar sezono metu buvo kalbama, kad į Kauną galėtų sugrįžti Donatas Motiejūnas, tačiau ir T. Purlys pritarė, kad po tokios įspūdingos atkrintamųjų serijos su „AS Monaco“ prisivilioti lietuvį „Žalgiriui“ būtų sunku. 

„Rinka nėra labai didelė, bet norėtųsi kažkokio centro puolėjo, kuris būtų agresyvesnis po krepšiu, būtų daugiau fiziškesnis, galėtų daugiau atkovoti kamuolių ir turėtų judesius prieš žemesnius varžovus, galėtų užsibaigti metimus arba atlikti perdavimus. 

Matėme, kad Hayesas toks nėra ir čia mes labai suprastiname, susiauriname savo puolimą, kai jis yra aikštelėje“, – būtinas reikalingo krepšininko savybes vadino T. Purlys. 

Anot krepšinio eksperto, prioritetų sąraše vidurio puolėjas turėtų sekti iškart po gynėjo-lyderio, pakeisiančio K. Evansą, o R. Šmito paliktos vietos užpildymas galėtų būti ir žemiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų