Antradienio vakarą Vilniaus „Rytas“ (0/2) sužaidė antrąsias FIBA Čempionų lygos rungtynes, kuriose išvykoje susikovė su Patrų „Promitheas“ (2/0). Su klaidomis nesusitvarkę ir nemažai šansų neišnaudoję Giedriaus Žibėno auklėtiniai apmaudžiai 78:76 (18:15; 19:22; 19:21; 22:18) nusileido Graikijos krepšininkams.

Rungtynes dviem taikliais baudų metimais pradėjo Justinas Gorhamas, kuris netrukus pridėjo dar du taškus (4:2).  „Rytas“ dar neįpusėjus ketvirčiui surengė spurtą 5:0 ir po Luko Ulecko tritaškio pirmavo jau (9:4).

Antroje ketvirčio pusėje šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo kelti vilniečiams problemas. Likus kiek daugiau nei trims pirmojo kėlinio minutėms šeimininkai surengė spurtą 9:0 ir išsiveržė į priekį (14:11). Pirmajame kėlinyje vilniečių atakos buvo labai ilgos bei klampios, nemažai metimų skriejo pro šalį, o antroje ketvirčio pusėje pasipylė ir klaidos. Tuo pasinaudoję varžovai spėjo surinkti 3 taškų persvarą (18:15).

Šeimininkai antrąjį ketvirtį pradėjo dviem taškai su pražanga ir jų pranašumas išaugo iki 6 taškų (21:15). Vilniečiams taškus pelnyti pavyko tik prabėgus 2 minutėms, tačiau šeimininkai netrukus jų pastangas vėl nugesino taikliu tritaškiu (24:17). Giedriaus Žibėno auklėtiniai ir toliau daug klydo, tačiau viltis prikėlė Gyčio Masiulio tritaškis (22:24).  Nors graikai jau buvo vėl pradėję tolti, tačiau G. Žibėno auklėtiniai sugebėjo pasivyti varžovus ir prieš pat ilgąją pertrauką rezultatas tapo lygus (37:37).

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ sugrįžo įmušęs aukštesnę pavarą ir taip stipriai nebevargo puolime. Nepaisant to, nei kiek nenusileido ir šeimininkai, todėl vyko kova taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui G. Žibėno auklėtiniai išsiveržė į priekį ir pradėjo krautis persvarą (51:46).

Kėlinio pabaigoje šeimininkai surengė galingą spurtą, ištirpdė savo atsilikimą ir išsiveržė į priekį (53:56). G. Žibėnas buvo priverstas imti minutės pertraukėlę ir galiausiai J. Grahamo tritaškis išvedė vilniečius į priekį (58:56).

Šeimininkai lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 5:0 ir vėl išsiveržė į priekį (58:61). „Rytas“ pirmuosius taškus sugebėjo pelnyti tik po keturių minučių nuo lemiamo kėlinio pradžios (60:62). Nors vilniečiai neleido varžovams pabėgti į priekį, tačiau iki pat rungtynių galo buvo besivejančiųjų vaidmenyje.

Primename, kad pirmose turnyro rungtynėse vilniečiai svečiuose 83:87 nusileido „Dijon“ krepšininkams. Tuo tarpu Graikijos klubas pirmose rungtynėse įsirašė lengvą pergalę, kai 115:66 sutriuškino Opavos „Opava“ klubą.

„Promitheas“: Anthony Cowanas 19, Linos Chrysikopoulos 15 (7 atk. kam.), Jaime Echenique 14 (6 atk. kam.), Hunteris Hale‘as 13 (6 atk. kam.), Chrisas Coffey (6 atk. kam.) ir Artūras Kurucas – po 5.

„Rytas“: Justinas Gorhamas 20 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 3/3 trit., 25 n.b.), Keithas Hornsby 13, Gytis Masiulis 9, Lukas Uleckas (6 atk. kam.) ir Arnas Velička (5 rez. perd.) – po 8, R.J.Cole‘as 6 (5 praž.).