Pekino olimpinėse žaidynėse iki pirmosios sensacijos trūko nedaug. B grupės rungtynėse Jono Kazlausko vadovaujama Kinijos vyrų krepšinio rinktinė po pratęsimo rezultatu 75:85 (18:20, 28:17, 15:10, 11:25, 3:13) nusileido Ispanijai.

Pirmajame kėlinuke vyko apylygė kova, nei vienai, nei kitai komandai nepavyko labiau išsiveržti į priekį. Antrajame ketvirtyje kinai persvėrė rezultatą savo naudai bei ėmė tolti. Iki ilgosios pertraukos šeimininkai susikrovė 9 taškų persvarą.

Vėliau kinai ir toliau stengėsi išlaikyti savo persvarą, o ketvirtojo kėlinuko pradžioje ji išaugo iki 15 taškų (52:37). Vis dėlto tuomet Ispanija ėmė vytis savo varžovus. Iki ketvirčio pabaigos likus 3 minutėms po Rudy Fernandezo dvitaškio komandas teskyrė 1 taškas (68:67). Galiausiai rezultatą išlygino iki kėlinuko pabaigos likus 19 sekundžių dvitaškį pataikęs Marcas Gasolis (72:72). Pergalę ispanams galėjo išplėšti Ricky Rubio, tačiau jo metimas buvo netaiklus - pratęsimas.

Per papildomas 5 minutes iniciatyvą perėmė Ispanijos rinktinė. Kinai pradėjo dažniau klysti, atakuoti pro šalį, o ispanai netrukus išsiveržė į priekį 5 taškais (79:74). Vėliau Ispanijos persvara išaugo iki dviženklio skaičiaus (85:75).

Ispanija: P.Gasolis 27 (8 atk. kam.), R.Fernandezas 21 (6 rez. perd., 8 atk. kam.), F.Reyesas 10 (6 atk. kam.).

Kinija: L.Wei 19, Z.Wangas ir Z.Fangyu - po 15, Y.Mingas 11 (9 atk. kam.).