Kauno „Žalgirio“ (4/0) komanda toliau lieka nesuklupusi Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir svečių arenoje 85:69 (22:10, 25:19, 19:23, 19:17) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0/4).

Šios rungtynės Martino Schillerio auklėtiniams tapo generaline repeticija prieš ketvirtadienį Kaune vyksiantį Eurolygos antrojo turo mačą su Sankt Peterburgo Zenit“ ekipa. Pirmajame Eurolygos susitikime Prancūzijoje žalgiriečiai gynyboje praleido net 88 taškus ir buvo priversti pripažinti Vilerbano ASVEL ekipos pranašumą.

Rungtynes Pasvalyje LKL čempionai pradėjo maksimalios koncentracijos ir surengę atkarpą 11:3 įgijo solidų pranašumą. Vėliau kauniečiai puolime sustojo, o šeimininkai ėmė tirpdyti atsilikimą (7:11).

Trijų minučių taškų sausrą nutraukė du metimus pataikęs Nielsas Giffey (15:7). Dviženklį pranašumą „Žalgiris“ įgijo ketvirčio pabaigoje, kai iš vidutinio nuotolio pataikė Mantas Kalnietis (20:9). Po pirmųjų dešimties minučių svečiai pirmavo 22:10.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ toliau bėgo ir įgijo dvidešimties taškų persvarą, sužaidus tik pustrečios minutės (32:12). „Pieno žvaigždes“ pavieniais išpuoliais bandė žadinti Marquisas Townsas, Žygimantas Skučas bei Simas Jarumbauskas, kas padėjo sumažinti atsilikimą iki 14 taškų (25:39). Arčiau žalgiriečiai varžovų neprisileido ir pirmąją mačo dalį laimėjo 47:29.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje antrąja technine pražanga buvo nubaustas pagrindinis pasvaliečių aukštaūgis Žygimantas Skučas. Likę be vienintelio vidurio puolėjo pasvaliečiai apsukų nemažino ir ketvirtojo kėlinuko viduryje po Pauliaus Danisevičiaus tritaškio pavojingai priartėjo prie vienženklio skirtumo 75:63.

Lemiamą ketvirtį pasvaliečiai grūmėsi kaip lygūs su lygiais, o rungtynės baigėsi rezutatu 85:69.

Rungtynių epizodus žiūrėkite:

Šioms rungtynėms „Žalgiris“ neregistravo Luko Lekavičiaus bei traumą besigydančio Pauliaus Jankūno.

„Žalgiris: T.Cavanaugh 14, Nielsas Giffey ir J.Nebo – po 13, K.Lukošiūnas ir E.Ulanovas – po 9, M.Blaževičius ir M.Kalnietis (7 rez. perd.) – po 7.

„Pieno žvaigždės“: S.Jarumbauskas 15 (7 atk. kam.), Ž.Skučas 14 (5 atk. kam.), M.Townesas 9, K.Guščikas 8 (7 atk. kam.), P.Danisevičius ir A.Beručka – po 7.