Lietuvos ledo ritulio čempionate paaiškėjo pirmoji finalo dalyvė.

Reguliaraus sezono nugalėtoja „Kaunas Hockey“ komanda tapo pirmąja šio sezono finalo dalyve: šeštadienį jie trečią kartą serijoje įveikė „Baltų Ainius“ – galutinis rungtynių rezultatas 8:4. Serijoje jie triumfavo 3:0 ir užbaigė savo oponentų sezoną be medalių: galutinėje sezono rikiuotėje „Baltų Ainiai“ liks ketvirti.

Šiose rungtynėse ilgai laukti pirmojo įvarčio nereikėjo: sužaidus vos kiek daugiau nei pusę minutės „Baltų Ainių“ gretose pasižymėjo Makaras Tokarevas (00:32, rez. perd. Nikita Bashkirovas, Nikita Svarjovas). Vos po trijų minučių savo atsaką pateikė ir „Kaunas Hockey“, kai gražiu veiksmu įvartį pelnė Egidijus Binkulis (03:25, rez. perd. Eetu Moksunenas, Pavelas Pravilo).

Kėliniui įpusėjus „Baltų Ainiai“ pirmą kartą prasižengė, bet jų varžovai įvartį pelnė dar prieš teisėjų švilpuką. Pametę pakeltą teisėjo ranką ir pakeitę vartininką šeštu aikštės žaidėju, „Kaunas Hockey“ atstovai rezgė ilgą ataką, kurios pabaigą vainikavo pakartotiniu metimu įvartį pelnęs Grigorijus Vorobyovas (09:49, rez. perd. E. Moksunenas, Antonas Sharpanskikhas).

Kėlinio antroje pusėje „Kaunas Hockey“ pasižymėjo ir trečiuoju įvarčiu, kai į viršutinį vartų kampą iššovė Romanas Reshetnikovas (16:08, rez. perd. Pavelas Pravilo, E. Binkulis). Sėkmingiau ši ekipa pradėjo ir antrąjį kėlinį, dukart priversdama oponentus pažeisti taisykles. Jei pirmuoju bandymu įvarčio pelnyta nebuvo, tai antruoju bandymu galutinėje atakos fazėje Yahorui Rubleu beliko pasiųsti ritulį į tuščius vartus (25:15, rez. perd. Eduardas Chekmaryovas).

Dar antrajame kėlinyje „Baltų Ainiams“ pavyko sumažinti savo deficitą iki minimumo. Norairas Hovsepjanas iš pradžių pasinaudojo sumaištimi prie varžovų vartų (31:24, rez. perd. Nicholasas Langas, Marekas Malinsky), o vėliau dar kartą tiksliai iššovė daugumos metu (36:46, rez. perd. Nikolajus Parshakovas).

Visgi, du įvarčius pelniusiems „ainiams“ netrukus teko sumokėti už neapdairumą gynyboje: G. Vorobyovas po tikslaus komandos draugo perdavimo pabėgo vienas prieš oponentų vartininką ir pasiuntė ritulį į Martino Petiulio ginamus vartus (37:49, rez. perd. E. Chekmaryovas, Ylia Malashkevichius).

Trečio kėlinio pradžioje intrigą dar kartą atkūrė M. Tokarevas. „Baltų Ainių“ legionierius pademonstravo individualų meistriškumą ir po prasiveržimo tiksliai iššovė iš vidutinės distancijos (45:14, rez. perd. Yevgenijus Lukinas, Damiras Shafeevas).

Kėlinio viduryje dar kartą suklydus oponentų gynybai, „Kaunas Hockey“ įtvirtino savo persvarą po Pavelo Pravilo įvarčio (53:13, rez. perd. E. Binkulis)

Iki rungtynių pabaigos likus penkioms minutėms E. Binkulis už žaidimą aukštai pakelta lazda buvo nubaustas 4 baudos minutėmis, nes oponentui po šio momento buvo pralietas kraujas. Visgi, ilga dauguma naudos „Baltų Ainiams“ neatnešė: jie patys sukurti rimtesnių progų neturėjo, o varžovai turėjo ne vieną progą pasižymėti.

Į „Baltų Ainių“ vartus skyrus baudinį Antono Sharpanskikho bandymas buvo nesėkmingas, bet vos laimėję ritulio įmetimą oponentų zonoje „Kaunas Hockey“ pelnė įvartį mažumoje, iš toli tiksliai iššovus Vladislavui Shishkovui (57:09, rez. perd. G. Vorobyovas). Galiausiai dar vieną įvartį pridėjo P. Pravilo, šį kartą pasiuntęs ritulį į tuščius vartus (58:51, rez. perd. V. Shishkovas).

„Kaunas Hockey“ savo varžovo finale dar teks palaukti. Serijoje tarp „Hockey Punks“ ir „Energijos – Geležinio Vilko“ rezultatas lygus 1:1, o trečiosios serijos rungtynės vyks jau rytoj 15:00 val. Vilniuje.

Po rungtynių „Kaunas Hockey“ treneris Petras Nausėda teigė, jog šį kartą jo komandos gretose mažiausiai jautėsi psichologinis spaudimas bei pasidžiaugė, jog prieš finalą jo auklėtiniai turės daugiau laiko pasiruošimui nei jų varžovai.

„Po finalo mintys pozityvios: jau nuėjome ilgą kelią, bet svarbiausia lieka priešakyje. Daug laiko džiaugsmui nėra, dabar jau reikia pradėti ruoštis finalui. Mano manymu, šiandien buvo tokios rungtynės, kai mūsų žaidėjai jautė mažiausiai perteklinės įtampos. Buvo daug užtikrintumo ir sunki pergalė praėjusiose rungtynėse vyrams suteikė dar daugiau pasitikėjimo savimi. Šiandien jau prieš rungtynes buvo darbinė, gera nuotaika. Nė vieno veide nesimatė perdegimo.“