Sekmadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo dar vienas Lietuvos sportininkas – kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas.

Didžiojo slalomo rungtyje pirmajame savo nusileidime jis pasirodė puikiai ir finišą pasiekė 20-oje vietoje. 22-ejų Lietuvis trasoje sugaišo 1 min. 5,78 sek. ir nuo lyderio pozicijoje buvusio šveicaro Marco Odermatto atsiliko 2,85 sek.

Deja, antrasis nusileidimas A. Drukarovui baigėsi labai nesėkmingai. Lietuvis rizikavo mėgindamas užfiksuoti kuo geresnį laiką, bet neišlaikė pusiausvyros ir krito, taip pasitraukdamas iš varžybų.

Nors šioje rungtyje varžėsi 89 sportininkai, finišą po dviejų nusileidimų pasiekė tik 47 slidininkai.

Olimpiniu čempionu didžiojo slalomo rungtyje tapo Šveicarijos slidininkas M. Odermattas (2:09.35). Sidabrą laimėjo slovėnas Zanas Kranjecas (+0.19), bronza atiteko prancūzui Mathieu Faivre (+1.34).

Varžybų įrašas:

Antrojo nusileidimo transliacijos pradžia portale tv3.lt portale buvo numatyta 07.45 val., bet startą teko atidėti. Portalo tv3.lt žurnalistas Vytautas Ramanauskas iš varžybų vietos pranešė, kad toks sprendimas priimtas dėl nepalankių oro sąlygų ir pūgos. Organizatoriai nenorėjo rizikuoti tokiomis aplinkybėmis. Antrasis nusileidimas startavo 9 val. Lietuvos laiku.

A. Drukarovui tai antrosios žiemos žaidynės. Prieš ketverius metus Pjongčango žiemos žaidynėse didžiojo slalomo rungtyje jis užėmė 41 vietą.