Jure Zdovcui nepavyko debiutuoti prie „Žalgirio“ vairo pergale. Kauniečiai išvykoje 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27) nusileido Belgrado „Crvena zvezda“ ekipai.

Po dviejų pralaimėjimų Eurolygoje Kauno klubo vadovybė ėmėsi permainų – atleido vyriausiąjį trenerį Martiną Schillerį.

Komandos vairą perėmė 54-erių slovėnas Jure Zdovcas. Pirmadienį oficialiai pristatytas strategas vos po poros dienų buvo įmestas į ugnį – Belgrado komandai tai buvo pirmosios namų Eurolygos rungtynės šį sezoną.

Sunkiai Belgrade kapanojęsis „Žalgiris“ tapo pirma proga J. Zdovcui išbandyti dalį savo gynybinių idėjų. Vis tik strategas pripažino, kad daug pakeisti dar nesugebėjo.

„Trumpa nuomonė – nežaidėme gerai, nežaidėme blogai. Buvome rungtynėse 38 minutes ir lengva nebuvo. Paskutinėje mačo dalyje mums pritrūko kokybės, kietumo ir pasitikėjimo savimi.

Išanalizuosime šias rungtynes, daug laiko neturime. Galime rasti ir pozityvo – yra gerų dalykų ties kuriais dirbsime,“ – po mačo sakė J. Zdovcas.

Kas neleido įsivažiuoti puolime?

„Crvena zvezda“ žaidžia labai fiziškai. Jie išmušė mus iš savo sistemos. Kažkiek pasigedau ekstra perdavimo, neturime tokių žaidėjų, kurie galėtų užbaigti nugara į krepšį, arti krepšio.

Kai jie mus išmušė iš baudos aikštelės, mums pasidarė sunku.

Kokie dalykai Jums patiko apie komandą?

Mūsų pikenrolo gynyba buvo gan nebloga, kovojome dėl kiekvieno taško. Kai kurie žaidėjai žaidžia pagal savo galimybes, bet kartu mums trūksta kai kurių. Neturėjome Joffrey Lauvergne'o, mums trūko jo kietumo ir kovos dėl kamuolių.

Turime ir smulkių traumų, tad problemų yra. Tokioje kovoje kiekvienas žaidėjas yra reikalingas.

Nielsas Giffey šiandien žaidė ir sunkiuoju puolėju. Ar matėte jo naudą ten?

Jis yra žaidėjas, kuris gali žaisti per kelias pozicijas. Pabandėme jį ketvirtu numeriu, kad galėtume išplėsti aikštelę. Aš jį mėgstu, kiekvienas treneris jo norėtų.

Joshas Nebo taip pat buvo vienas iš gerai žaidusių. Jis gerai dirbo gynyboje. Tokioje atmosferoje jam teko gal net per daug minučių.

Rungtynių pabaigoje jau reikėjo gelbėtis ir bandžiau Tylerį Cavanaugh penktoje pozicijoje, bet...

Treneri, ką pavyko pakeisti per tas kelias dienas?

Pakeitėme gynybą, kaip ir sakiau. Puolimo nekeičiau, stengiausi tik per minutės pertraukėlės kažką patobulinti. Tačiau tai neveikė taip gerai, o jei ir veikė – varžovai mus stūmė iš užtvarų, linijų.

Emmanuelis Mudiay po pertraukos beveik nežaidė. Ko jam trūksta labiausiai?

Visi ir aš norime iš jo daugiau. Žinome, ką jis gali padaryti, jis puikus žmogus, žaidėjas.

Tačiau šiandien aš dar negaliu juo pasitikėti. Jo pozicijoje turime keturis žaidėjus. Kartais turiu bandyti Nielsą antroje pozicijoje, nes žaidžiant dviem įžaidėjais kenčiame gynyboje.

Sunkios rungtynės, bet tik vienos.

Ką tikitės pakeisti iki penktadienio?

Vėl gi, būtų kvaila kažką keisti. Neturime laiko. Antra, turime pasižiūrėti, kas yra 100 proc. pasiruošę žaisti. Matau kažkokių dalykų, kuriuos galėčiau įvesti puolime, bet nėra taip lengva tai padaryti greitai. Žaidėjai taip greitai nepripranta.

Mums trūksta kietumo, atletiškumo. Turime Joshą, bet jis vienas problemų neišspręs.

Ar tai reiškia, kad yra ne vienas žaidėjas, kuris gali nežaisti penktadienį?